2018 Volkswagen Touareg Mart Ayında Geliyor

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in en büyük otomobili olan Touareg, Mart ayında marka tarafından resmi olarak tanıtılacak. SUV sınıfında Bmw X5, Audi Q7, Volvo XC90 gibi güçlü rakiplerle pazar yarışı yapacak olan araçta Arteon’dan izler var.

Önceki Jenerasyondan Daha Uzun

Birçok fotoğrafı yakalanan Touareg’i ilk incelediğimizde gözümüze çarpan otomobilin uzayan boyu olmuş. Araç ön kısımda yatay krom ızgaralar ve farlar ile adeta yerden yükseltilmiş bir Arteon’u anımsatmış.

Daha İyi Yol Tutuşuna Sahip

Mart ayında tanıtılacak olan markanın en büyük üyesi standart olarak arkadan itişli olarak satılacak. Elektrikli süspansiyon seçenekleri olacak Touareg, selefine göre çok daha iyi yol tutuşuna vaat edecek. Diğer Volkswagen modellerinde olan tüm dijital donanımlar Touareg’de de olacak.

Yenilenen Volkswagen Touareg’de lüks bir iç mekan olması bekleniyor. Önceki modelden daha kaliteli olacak olan iç kısım, daha büyük bir bilgi ekranına, deri döşeme, hayalet ekran gibi donanımlar sahip olacak. Koltuk ısıtma-soğutma donanımları alınabilecek. Segmentindeki diğer güçlü rakiplerle sıkı rekabet içerisinde olacak Touareg, donanım konusunda oldukça cömert olacak.

Hibrit Versiyon ile Gelebilir

Yeni otomobilin çağın standartlarına uymak ve emisyon değerlerini düşük tutmak amacıyla hibrit versiyon ile satışa sunulması bekleniyor. Bu konfigrasyon ile 361 hp güç üretecek olan otomobil sadece elektrik motoru ile 80 km yol kat edebilecek.

Motor konusunda henüz net bir açıklamada bulunmayan Volkswagen yetkililerinin bu modeli turbo destekli dört silindirli benzinli motor ve elektrikli motor konfigrasyonu ile sunması bekleniyor.

Tüm versiyonlarda 4×4 Standart

Geçen yılın Touareg satışlarına baktığımızda modelin yıl boyunca 3689 adet sattığını görüyoruz. Tiguan ise 29.121 satış rakamına ulaşmış.(Autocar)

Mevcut satıştaki model ile benzer fiyatlandırma yapılması beklenen yen Touareg, 50.000 Euro başlangıç fiyatı ile Avrupa pazarında satışa sunulabilir. Otomobil Nisan ayında resmi olarak satışa çıkacak.

İlginizi Çekebilir  Jetta GTI Geliyor

Modelin fotoğrafları;

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here