2000 devir üstünde titreme

1.43K görüntülenmeBilgi Talebi
0 Yorum

Arabam Megane 1 RXT. Araç ile orta kaldırıma çıktım. Sol ön teker ve jant değişti. Rot ayarı yapıldı. Ancak araba vites farketmeksizin 2000 devir ile üstündeki çizgi arasında titriyor. Sonrasında geçiyor. Kimisi Kamver Açısı diyor yapan usta motor kulağı diyor. Önceden yoktu kaza sonrasında başladı.

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 31 Mart 2019
Bir Yorum Ekle

Öncelikle geçmiş olsun.

Araç dururken 2000 devire getirdiğinizde bir titreme oluyor mu? Veya 2000 devirde iken vitesi hemen boşa aldığınızda titreme kesiliyor mu?

Genellikle tekerleğin hasar gördüğü kazalarda aks ve diferansiyel de hasar görür ancak pahalı ve uğraştırıcı olduğu için servisler ciddi hasar yoksa uğraşmak istemez. Eğer yukarıda dediklerimi denediğinizde sarsıntı kesiliyorsa sorununuz %99 ihtimalle akslardan kaynaklanıyordur. Bildiğim kadarı ile tamiri pek randıman vermeyen bir parça. Orijinali de ciddi pahalı. Yan sanayi bir aks alarak sorunu çözebilirsiniz. Montajı vs. servis için çok zor olmayan bir parça.

Aziz Erkan Budak Yeni yorum gönderildi 2 Nisan 2019

Araba park halinde iken 2000 devire gelince titreme yine oluyor. Ancak bugün de dönüşlerde farkettim alt takımda sanki sürtmeler var. Çok garip geliyor usta sorun yok diyor yürüyende ancak yola çıkacağım için korkutuyor

Araç park halinde iken de ses varsa diferansiyel ve şanzımanda sorun olma olasılığı düşük. O bölgede motorun sarsıntısından etkilenen bir parça çarpıyor yüksek ihtimalle. Farklı bir ustaya gidip aracın altını iyice inceletmenizi tavsiye ederim.

Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED