Aracım hakkında yardım..

7.53K görüntülenmeGenel
0 Yorum

Merhabalar, Aracım Hyundai getz 1.5 Crdi Dizel , 245.000km , tamamen orjinal değişensiz.Aracımı yeni aldım. Çekişleri yürüyeni ve bakımlarından memnunum. Fakat 3 silindir. Çoğu yerde okudum motor seslerinin belirgin olması 3 silindirden kaynaklı olduğunu duydum bu doğru mu ? Bu araç bakımı hakkında neler önerebilirsiniz ? Hangi en iyi yağı kullanmalıyım ? Würth yakıt takviyesi sipariş ettim onu kullanmam fayda edecekmidir ? Yakıt ışığı yandıktan sonra beni kaç km daha götürür ? Kontak açarken ve kapatmadan önce nelere dikkat etmeliyim ? Motordan gelen, motorun güçlü çalışmasından kaynaklı ses ile ilgili ne yapabilirim ? Aracımın orjinalliğini ve bakımını üst seviyeye çıkartarak yormadan sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorum . Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Arabahaberim.com Cevaplanan soru 24 Ocak 2019
Bir Yorum Ekle

Araç km’si orijinal ise siyah duman ve enjektör problemi normal denilebilir. Carbon temizliği yaptırdınız sanıyorum.

Yağ olarak ben kendi aracımda Mobil 1 kullanıyorum ancak sizde dpf yok o sebeple daha uygun fiyatlı olan Motul kullanabilirsiniz.  Vites geçişlerinde titreme sebebi yüksek ihtimalle “şanzıman kulağı” adlı parça. 100-200 arası bir fiyatı var(km’ye göre ömrü bitmiştir muhtemelen)

Yakıt ışığı yandıktan sonra sakin kullanım ile 50 km gider diyebilirim ancak depodaki pisliğin çekilmesi riski sebebi ile depoyu çok boş tutmanızı tavsiye etmiyorum.

Kendim de bir dizel kullanıcısı olarak çözümü müzik sesini yükseltmekte buldum diyebilirim :)

Arabahaberim.com Cevaplanan soru 21 Ocak 2019
Bir Yorum Ekle
6 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED