Aracım hakkında yardım..

4.05K görüntülenmeGenel
0 Yorum

Merhabalar, Aracım Hyundai getz 1.5 Crdi Dizel , 245.000km , tamamen orjinal değişensiz.Aracımı yeni aldım. Çekişleri yürüyeni ve bakımlarından memnunum. Fakat 3 silindir. Çoğu yerde okudum motor seslerinin belirgin olması 3 silindirden kaynaklı olduğunu duydum bu doğru mu ? Bu araç bakımı hakkında neler önerebilirsiniz ? Hangi en iyi yağı kullanmalıyım ? Würth yakıt takviyesi sipariş ettim onu kullanmam fayda edecekmidir ? Yakıt ışığı yandıktan sonra beni kaç km daha götürür ? Kontak açarken ve kapatmadan önce nelere dikkat etmeliyim ? Motordan gelen, motorun güçlü çalışmasından kaynaklı ses ile ilgili ne yapabilirim ? Aracımın orjinalliğini ve bakımını üst seviyeye çıkartarak yormadan sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorum . Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Cevaplanan soru
Bir Yorum Ekle

Merhabalar,

Maalesef İzmir ve çevresinde hiç bildiğim bir servis yok. Facebook üzerinden Getz ile ilgili gruplara üye olursanız oradan direk Hyundai kullancılarından tavsiye alabilirsiniz.

Cevaplanan soru
Bir Yorum Ekle
KAAN(anonim) 0 Yorum

Tekrar Merhaba, İzmir de güvenebilceğim aracımın bakımlarını yaptırabilceğim bi yer önerebilir misiniz ?

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle

Araç km’si orijinal ise siyah duman ve enjektör problemi normal denilebilir. Carbon temizliği yaptırdınız sanıyorum.

Yağ olarak ben kendi aracımda Mobil 1 kullanıyorum ancak sizde dpf yok o sebeple daha uygun fiyatlı olan Motul kullanabilirsiniz.  Vites geçişlerinde titreme sebebi yüksek ihtimalle “şanzıman kulağı” adlı parça. 100-200 arası bir fiyatı var(km’ye göre ömrü bitmiştir muhtemelen)

Yakıt ışığı yandıktan sonra sakin kullanım ile 50 km gider diyebilirim ancak depodaki pisliğin çekilmesi riski sebebi ile depoyu çok boş tutmanızı tavsiye etmiyorum.

Kendim de bir dizel kullanıcısı olarak çözümü müzik sesini yükseltmekte buldum diyebilirim :)

Cevaplanan soru
Bir Yorum Ekle
KAAN(anonim) 0 Yorum

Resimler sanırım iletilmedi aşağıda linklerini attım.

https://i.hizliresim.com/P1r5a9.jpg
https://i.hizliresim.com/bVGlZ8.jpg
https://i.hizliresim.com/6aXZpP.jpg

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle
KAAN(anonim) 0 Yorum

Araç ekspertiz raporunda motor %87 çıktı. Ekspertiz raporu resimlerini gönderiyorum inceleyip analizi konusunda yardımcı olur musunuz ? Raporun altında yazan notlara ilişkin bakımlarıda yapıldı bu arada. Araç tamamen dediğim gibi orjinal ve orjinal kilometresinde. Boyalı olan yerler çizikten kaynaklı. Podyelerde vs oynama değişen yok.  Vites geçişlerinde hafif titremeside oluyor. Bu neden kaynaklıdır ?  Hangi en iyi yağı kullanmalıyım ? Yakıt ışığı yandıktan sonra beni kaç km daha götürür ? Bu arada müzik sesiyle ilgili tavsiyesiniz muhteşem müzisyenim zaten =)){{apimage “483d8c78-fa2c-4f58-894c-8e6d60dd6ea5.jpg” “ekspr”}}

{{apimage “fd38cb3e-2087-4241-b76c-a93d964386fc.jpg” “eksper2”}}

{{apimage “28bc80a4-3ef4-4854-aa13-307ea819ca0a.jpg” “ekspr3”}}

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED