Laguna 2 2007 model expression 16v

2.74K görüntülenmeBilgi Talebi
0 Yorum

Merhaba aracım Laguna 2 2007 model aracı yeni aldık bu yuzden yeni yeni ogreniyoruz fakat aracta buldugumuz bi sorun var aracın el freni gaza basıldigında birakiyo otomatikman bu normalmi birde kac dakika icinde gaza gecer gaza gecene kadar beklemelimiyiz ve son olarak arac elektronik donanima sahip oldugu icin surekli beyinsel arizalar gosteriyor bunu nasil cozeriz.Tesekkur ederim

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 11 Ocak 2019
Bir Yorum Ekle

Merhabalar,

Aracınızda elektronik el freni olduğu için gaza bastığınızda balatalara zarar vermemek için bırakması normaldir. Bu bir sorun değildir.

Aracınızın gaza geçmesi için gereken süre özellikle şu soğuk aylarda biraz uzun olabilir ancak burada önemli olan gaz ayarı. Her lpg kiti ve motorun kendine has ayarı oluyor. Örn:40 derece gaza geçme gibi.

Aracı çalıştırdıktan sonra 15-30 saniye bekleyip hareket etmeniz yeterli olacaktır, aracınızın ayarı düzgünse hareket halinde gaza kendiliğinden geçecektir.

Beyinsel arızalar için ise il tavsiyem aküyü kontrol ettirmeniz. Bu tarz elektroniği bol araçlarda akü çabuk eskiyor ve yeterli gücü veremeyen akü hata lambalarına vs. yol açabiliyor.

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 11 Ocak 2019
Bir Yorum Ekle
0 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED