2018 Renault Megane RS Yakında Satışa Çıkıyor

Renault’un C segmenti modeli Megane’ın performans odaklı versiyonu Megane RS, Avrupa pazarı için satışa sunuluyor. Otomobil Renault 4Control sistemi gibi birçok yenilikle gelecek.

Renault Megane RS, İngiltere pazarı için Haziran teslim olmak üzere satın alınabiliyor. Ön siparişe açılan otomobilin fiyatı ise 27.900 Euro olarak belirlenmiş. 276 hp güç üreten otomobil gücünü 1.8 litrelik turbo beslemeli bir benzinli motordan alıyor.

Otomobil alınırken istenirse 1500 Euro farkla özelleştirilebilir şasi opsiyonu eklenebiliyor. Standart olarak 6 ileri manuel şanzıman ile satışa çıkan RS, EDC çift kavramalı otomatik şanzıman ile alınmak istenirse fiyatı 29,400 Euro oluyor.

4Control(arka tekerleklerin ön tekerleklerle senkronize dönmesi) teknolojisine sahip olan Megane RS, bu donanım sayesinde yol tutuş ve viraj performansında segmentin en iddialısı olacak gibi görünüyor.

Renault tarafından açıklanan verilere göre otomobil 0-100 km hızlanmasını 5.8 saniyede tamamlıyor. 6 ileri manuel şanzıman ile 254 km maksimum sürate ulaşan Megane RS, otomatik şanzıman ile 240 km hıza ulaşabiliyor. 1.8 litrelik turbo beslemeli benzinli motor 7000 devire kadar çıkabiliyor. Motor 2400-5000 devir aralığında maksimum gücünü tekerleklerine iletebiliyor.

18 inç 235 taban genişliğinde standart jantlarla gelen Megane RS, özel şasi opsiyonu ile alındığında 19 inç 245 taban jantlarla yola temas ediyor.

Yenilenen Renault Megane RS, Haziran ayında Türkiye’de de satışa sunulacak. Modelin fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir  Renault Talisman'ın Fransa Fiyatı Açıklandı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here