Opel Insignia’nın Yeni Motor Seçenekleri Aileye Dahil Edildi

Geçtiğimiz yıllara oranla motor seçenekleri bakımından büyük farklılıkların olduğunu söylemek isteriz. Bu yıl Opel Insignia ailesine 2.0 motor seçenekleri dahil edilerek farklı bir havaya büründüğünü görüyoruz. Ülkemizde, vergi oranından dolayı 2.0 motor seçeneklerine pek ilgi olmamasına rağmen bu seçeneklerin ortaya çıkması insanı düşündürmüyor değil.

Otomobil üretici Opel tarafından yapılan açıklamaya göre; Insignia seçenekleri 2.0 litre hacminde dizel ve benzinli motor seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak. Bu motor seçenekleri üzerinden yapılan iyileştirme çalışmaları ile gözle görülür performans değerleri gözlerden kaçmıyor. Rakiplerinin bir adım önüne geçmek isteyen marka, Sedan ile birlikte station seçeneğinin de satışlarda olacağını belirtti. Bu arada, station gövdenin oldukça şık olduğunu da söylemek isteriz.

Opel Insignia’nın Yeni Motor Seçenekleri Aileye Dahil Edildi
Opel Insignia’nın Yeni Motor Seçenekleri Aileye Dahil Edildi

Yazı Başlıkları(İncele)

Yeni Opel Insignia Motor Özellikleri

Kullanıcıların merakla beklediği; dizel ve benzinli seçenekleri, performans anlamında dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Dizel seçeneğinden başlayacak olursak, bu motor; 2.0 litre dört silindir, 8 kademeli otomatik şanzıman ile satışa sunuluyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan yeni Insignia’nın, 174 PS güç ve 380 Nm tork ürettiğini söylemek isteriz. Bu dizel motor ile birlikte sıfırdan 100 kilometreye 8,9 saniyede ulaşabilirken, maksimum hızının 223 km/s olduğunu da belirtelim. Ortalama yakıt tüketim değerinin ise; 100 kilometre için 5,1 litre olduğu belirtiliyor.

Motorun benzinli seçeneğinde ise durum; maksimum tork değerinin 1.5000 devir bandında olması ile dikkatleri daha fazla üzerine çekmeyi başarıyor. Benzinli bir motor seçeneğinde bu devir bandının gerçekten harika olduğunu söylemeliyiz. 170 PS güç ve 350 Nm tork değerlerine sahip olan bu motorumuzun 0’dan 100’e hızlanması 8,7 saniye ve 9 kademeli otomatik şanzıman ile birlikte maksimum hıza ulaşması ise; 228 km/s olduğu bildiriliyor. Bu benzinli motorun yakıt tüketiminin ise; 100 kilometre için 6 litre olduğunu hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir  Audi ve Porsche Motor Üretimi için Beraber Çalışacak

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here