Volkswagen Golf TGI Doğalgazlı Versiyonu Hazır

Ülkemizin en çok sevilen araçlarından olan Volkswagen Golf, sekizinci nesil TGI doğalgazlı versiyonu ile tanıtıma çıktı. Farklı seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkan GOLF, ekonomik olma yolunda oldukça iddialı olduğunu söylemeliyiz.

Bundan birkaç ay önce kullanıcılara tanıtılan Clubsport versiyonu oldukça fazla ilgi gördü. Çeşitlilik anlamında güzel çalışmalar gerçekleştiren Alman firması, ekonomi odaklı olarak doğalgazlı paketini kullanıcılara sundu. Doğalgazlı olması ile büyük ilgiye neden olacağı şimdiden belli oldu.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları insanları ekonomik araçlara yönlendirmeye başladı ve bunlardan en önemlileri ise; doğalgazlı olan versiyonları diyebiliriz. Daha önceden Seat ve Skoda grubunda görmüş olduğumuz bu sistem; yakıt tasarrufu konusunda oldukça başarılı işler çıkarmasının yanı sıra karbon emisyon oranlarında da büyük başarılara imza atıyor.

Volkswagen grubunun içerisinde; GOLF, en çevreci model olarak karşımıza çıkıyor. Volkswagen Golf TGI, bu yeni teknoloji ile ülkemizde çok satacak gibi görülüyor. İki farklı gövde tipiyle satışa sunulacağını da hatırlatmak isteriz.

"<yoastmark

Yazı Başlıkları(İncele)

Volkswagen Golf TGI Doğalgazlı Versiyonu Görücüye Hazır

Volkswagen Golf TGI hakkında merak edilen en önemli detayları gelin hep birlikte inceleyelim.

Doğalgaz sistemiyle karşımıza çıkan bu model, tek motor seçeneği ile satışa sunulacak olup, farklı motor seçeneklerinin olmayacağı bildiriliyor. 1.5 litrelik benzinli olan bu motor; 130 beygir güç üretmeyi başarıyor ve ayrıca doğalgaz ile 100 kilometrede 4,2 litre civarında yakıt tüketimine sahip olduğunu belirtelim. Yakıt konusunda oldukça cimri olan bu motor, çok iyi düşünülmüş bir sisteme sahip. Bu aracın üzerinde tam 115 litrelik yakıt deposu yer alıyor. Bu büyük depo sayesinde Golf TGI; tek dolum ile 422 kilometrelik bir mesafeye ulaşabilecek.

İlginizi Çekebilir  560 KM Menzilli Elektrikli Otobüs Üretildi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu menzili sadece doğalgaz ile tamamladığını hatırlatmak isteriz. Buna ek olarak benzin desteği kullanıldığın da ise; daha fazla menzile ulaşabileceği büyük bir gerçek.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here