Dünyanın En Hızlı SUV’u Tanıtıldı

Tesla’nın geçtiğimiz aylarda duyurduğu Model X, yapılan etkinlik ile tüm ayrıntıları ile beraber tanıtıldı. Tesla Model X 2016 yılı içerisinde satışa hazır olacak.

tesla-model-x-arabahaberim-8

Tesla Model X’in en önemli özelliği tamamen elektrik ile çalışan bir motora sahip olması ve bu motorun onu dünyanın en hızlı SUV’u yapması. Tesla Model X’de Mercedes’in SLS modelinde gördüğümüz üste doğru açılan kapılar mevcut. Bu kapılar dar alanlarda vs. daha kolay açılış sağlıyor ve 3.sıra koltuklara daha rahat erişim olanağı veriyor.

Biyosilah adı verilen özellik ile tek tuşla aracın içerisine verilen havanın tamamen filtrelenmesi ve temizlenmesi sağlanabiliyor.

Model X için sunulacak 2 adet motor seçeneği var. 190 Kw güç üretecek motorların ilki 290D 4.8 saniyede 2500 kilo ağırlıktaki Tesla Model X’i 0’dan 100 km hıza çıkaracak. 410 km menzil sunan bu versiyonun yanında performans için üretilen P90D ise 259 hp önde ve 530 hp arkada olmak üzere iki motora sahip olacak. P90D Ludicrous modu ile 0-100 km hızlanmasını sadece 3.2 saniyede tamamlayacak ve dünyanın en hızlı SUV’u olacak.

132.000 dolar fiyat ile satılacak olan Tesla X şuan ön sipariş ile satılmakta. Ön siparişlerin de 2016’nın ikinci yarısında teslim edilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Türkiye'de Üretilecek Hyundai i10 Hakkında Her Şey

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here