Fiesta Yaza Yenilikleri İle Girecek

B sınıfı otomobiller arasında en çok tercih edilen 2. model olan Ford Fiesta bu yaz için birkaç güncellemeye tabii tutulacak. Fiyat, dayanıklılık konusunda oldukça iyi olan model gerek şirketler gerekse düşük bütçeli kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmekte. Modelin kullanıcılarının tek şikayeti olan donanım ve motor yeni güncellemelerle çözülecek gibi duruyor.

2015-Ford-Fiesta-Front

Avrupa pazarı için yenilecek model için iç mekanda en baz donanımda verilmeyen deri direksiyon artık standart olarak sunulacak ayrıca led gündüz farları ile mercekli halojen ön farlar artık standart donanımlar arasında.

Dikkatleri en çok üzerine toplayan değişim ise şüphesiz motor kısmında olacak. Ford’un EcoNetic adını verdiği 1.5 100 Hp dizel motor ile 3.2 litre/100 km kullanım ortalamasına ulaşılabilecek. 1.0 140 Hp Ecoboost motor da güncellenmiş Fiesta ile satın alınabilecek motor seçeneklerden birisi.

Yeni Fiesta’nın ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili bilgi olmasa da Avrupa ile birlikte satışa çıkarılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Engelli Aracı ÖTV İndirimi (Tam Rehber)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here