Laguna 1 otomatik vites arızası

1.31K görüntülenmeNasıl Yapılır
0 Yorum

2001 model otomatik vites 2.0 motor rxe laguna 1 sahibiyim geçen yıl aracımın şanzımanı bozuldu, aracı Konya ‘da bir ustaya yaptırdık. Şanzıman sıfırlandı dedi 3600 TL para ödedim. Maalesef 1 yıl geçmeden aracın şanzıman arıza lambası yandı. Araç giderken şanzıman arıza lambası yanıyor ve şanzıman kendini korumaya alıyor. Aracı stop ettirip çalıştırdığımda arıza ışığı sönüyor fakat 5 km gitmeden tekrar tekrar aynı arıza meydana geliyor. Aracı yapan usta yağdan ve selonoidlerden deyip selonoidleri değiştirdi fakat yine de arıza geçmedi. Tek dediği çözüm o olmadı şimdi de bu parçayı değiştirelim. Lütfen yardımcı olun, işinin ehli, namuslu, dürüst bir usta var mı?? Ya da bu sorun nasıl çözülecek. Teşekkür ederim.

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 3 Ağustos 2019
Bir Yorum Ekle

Merhabalar,

Genel olarak aracınızdaki şanzıman biraz kronik sorunlara sahip. Birde 18 yıllık parçanın elektronik kısımlarında arızalar oluşmaya başlayabiliyor. Genellikle bu tür arızalar şanzımanın elektronik kontrol ünitesinin arızasından kaynaklanıyor.

3600 liraya revizyon yerine çıkma garantili şanzıman alsanız çok daha iyi olabilirmiş. Size tavsiyem Renault yetkili servisine gidip arıza tespiti yaptırmanız ve şehrinizdeki en güvenilir servise giderek yetkili servisin dediği onarımı yaptırmanız olacak.

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 3 Ağustos 2019
Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED