SsangYong Rexton Geliyor

Güney Kore’li SUV üreticisi SsangYong’un en yenisi, yakın zamanda gerçekleşecek olan Paris Otomobil Fuarında gün yüzüne çıkacak.

ssangyon-rexton-arabahaberim-4Yeni bir model olarak piyasaya çıkacak olan Rexton yada ülkesindeki adı ile Y400, tanıtımını takip eden yıl içerisinde resmi olarak Avrupa pazarında olacak. Henüz sadece konsept fotoğrafları duyurulan modelin pazara 26 bin euro fiyatla girmesi gelen bilgiler arasında.

ssangyon-rexton-arabahaberim-2

4×4 versiyon ve üçüncü sıra koltuk opsiyonu ile satın alınabilecek Rexton için sabit ancak iç kısmı oldukça ferah ve modern gösteren bir cam tavan sistemi kullanılacak. Deri koltuk döşemeleri ve ahşap konsol ayrıntılarına sahip olacak modelde birçok rakibinde henüz göremediğimiz dijital gösterge paneli Rexton’a opsiyonel olarak eklenebilecek.

ssangyon-rexton-arabahaberim-1

Hyundai ile ortak geliştirilen 2.0 GDI benzinli veya 2.2 litre dizel motorla gelecek olan Ssang Yong Rexton, Mercedes tarafından geliştirilen 8 ileri otomatik şanzıman ile kontrol edilecek.

Volvo XC90, Audi Q5, Hyundai Tucson gibi birçok modelin önemli bir rakibi olacak olan Rexton, Paris Otomobil Fuarında tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir  PSA Grubu Artık Hidrolik Süspansiyon Kullanmayacak

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here