Yenilenen 2016 Pirius Açıklandı

Yüksek teknolojiye sahip olan dördüncü jenerasyon Toyota Pirius tanıtımına çok kısa bir süre kala tüm detayları açıklandı. 

2016toyotapirius-arabahaberim-1

Toyota’nın ürettiği hibrit motorlu otomobillerin öncüsü sayılan Pirius, Frankfurt Motor Show’da tanıtımına 1 haftadan az bir süre kalmışken tüm ayrıntılarıyla gün yüzüne çıktı. Yeni Pirius 2016 yılı başlarında satışa çıkacak. Toyota yetkililerinin açıklamalarına göre model TNGA platformunda yükselecek ve yakıt ekonomisi konusunda yepyeni bir devir açacak.

Kullanılacak CVT şanzıman ile birlikte motorun emisyon oranı yaklaşık 70g/km olacak. 1.8 litrelik benzinli motor Pirius’un arka tekerlerine güç sağlayacak ve kullanılan hibrit motor da ön tekerleklere güç verecek. Ayrıca 55 km hıza kadar benzinli motora gerek duyulmadan sürüş sağlanabilecek.

Yenilenen nikel-metal batarya ise önceki modellere oranla daha az yer kaplayacak ve daha hızlı şarj olacak. Yenilenen tasarımı ile önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Pirius, Avrupa pazarına 2016 başlarında yaklaşık 25.000€ başlangıç fiyatı ile giriş yapacak.

Toyota hidrojen ile çalışan yeni otomobili Mirai‘yi de önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Frankfurt Motor Show’da tanıtacak. Mirai de 2016 başlarında satışa çıkacak ancak Toyota modeli ilk etapta sadece 100 adet üretecek.

 

İlginizi Çekebilir  Ucuz Ama Lüks Gösteren 5 Spor Araba

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here