2015 Audi A4 2.0 TDI 190 HP İnceleme

Yeni A4 Bmw 3 Serisi, Mercedes C serisi ve Jaugar XE için ciddi bir rakip olacak. Beşinci nesil A4 için tasarımsal ve donanımsal olarak birçok değişim yapıldı.

a42015

Audi’nin açıklamalarına göre yeni model daha dinamik, daha geniş ve de birçok yeni teknolojik donanıma sahip.

Yeni A4’te dış görünümde tamamen değişime gidilmemiş. Daha rafine pürüzsüz bir tasarım için farların tasarımı ve alt sis farlarını çevreleyen krom çizgiler eklenmiş.

a420151

A4 ilk kez Frankfurt Motor Show‘da resmi olarak tanıtılacak ve Ekim’de satışa çıkacak.

a4201512

Yeni A4 tasarım olarak her zaman olduğu gibi keskin çizgilere sahip. Ayrıca önceki modele göre daha uzun ve geniş olan modelin iç hacmi de hissedilebilir şekilde genişlemiş. Arka kısımdaki rüzgarlık ve yapılan aerodinamizm çalışmaları sayesinde yol ve rüzgar sesi neredeyse sıfıra indirilmiş.

a4201453

 

Yeni A4 için üst segment Audi modellerinde alınabilen sanal kokpit(dijital kadran) artık opsiyon olarak sunulacak. Yüksek çözünürlüklü bu ekran, navigasyon sistemini, yol bilgisyarını ve multimedya sistemini yönetmeyi sağlayacak.

Audi’nin son zamanlarda üzerinde durduğu ağırlık azaltma operasyonu A4 için de uygulanmış ve önceki modelden 120 kg daha hafif bir otomobil elde edilmiş.

a420151

4 silindirli 188 hp 2.0 dizel motor artık daha tasarruflu. Yedi vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile gelecek olan motorun salınımı ise 107g/km. Motor düşük devirlerde boğulmuyor ve iç mekana neredeyse çalışmıyormuş gibi bir ortam sağlıyor. Yüksek devirlenmelerde ise az da olsa motor sesi iç mekana geliyor.

a420144

A4’ün direksiyonu Audi Drive Select sistemi ile daha da yumuşak bir hal almış. Yeni “Dynamic” seçeneği ile direksiyon çok yumuşak bir hal almış ancak sürüşün doğallığını ortadan kaldırıyor.

Audi A4 yeni tasarımı ve yeni teknolojileri ile Ekim ayında resmi olarak satışta olacak. İngiltere için satış fiyatı 31.500€ olan modelin Türkiye satış fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklama mevcut değil.

İlginizi Çekebilir  Geçmişten Günümüze Audi A3

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here