Mıtsubishi Attrage 1.2 İntense İnceleme

Mıtsubishi Colt üretimini durdurduktan sonra tekrardan B segmentine Attrage ile döndü. Düşük segmentte yüksek donanım sunan model düşük hacimli motoru ile de vergi avantajı sağlıyor.

attract

Attrage sedan bir otomobil. Tasarım olarak yumuşak çizgiler tercih edilmiş. Yuvarlatılmış farlar, küçük krom motor ızgarası ve keskin olmayan kaput çizgileri vs. buna örnek. Ön kısımda aydınlatma konusunda üst sınıf bir far grubuna yer verilmiş. Ayrıca sis farı, gündüz farı ve far sensörü de mevcut.

attract2

 

2013_10_02_Mitsubishi_Attrage_10

Attrage beş kapılı bir otomobil. Üzerinde 15″ aliminyum alaşımlı jant mevcut. Ayrıca anahtarsız giriş gibi donanımları da mevcut. Attrage’de dikkat çeken bir nokta da ülkemizde tek tip donanım ile satılıyor olması. Intense paketi sunulan tek donanım ve full sayılabilecek doluluk sağlıyor.

P1140196

İç kısma geldiğimizde bir multimedya ekranı görmüyoruz ancak direksiyonun solunda yer alan start-stop sistemi dikkatimizi çekiyor. Attrage’nin anahtar girişi yok. 4 cam ve aynalar otomatik ve hepsi standart donanım olarak geliyor. 45 kademeli ses seviyesine sahip müzik çaların ses seviyesi ideal. Aux ve usb girişleri ile de müzik sistemini kontrol edebiliyorsunuz. Klima dijital ve otomatik. İç kısmın tek eksi yanı direksiyon üzerinde multimedya kontrol düğmelerinin olmaması.

P1140200

Gösterge paneline baktığımızda 2 satır yol bilgisayarını görüyoruz. Burada anlık yakıt tüketimi vs. görüntülenebiliyor ancak dış ortam sıcaklığı göstergesi yok.

Attrage’nin malzeme kalitesi vasat. Ön kısımdaki plastik kaplamalar çok sert ve zarar görmeye müsait. Donanım konusunda segmentinin ilerisinde olsa da malzeme kalitesi konusunda geride.

P1140193

Attrage 450 litre bagaj hacmi sunuyor. B sınıfı için ideal bir rakam ve bagajın temiz kalmasını sağlayacak bagaj havuzu da standart olarak sunuluyor. Ne yazık ki arka koltuklar yatmıyor.

P1140173

Attrage diz mesafesi konusunda oldukça başarılı ancak önden arkaya doğru yüksekliği azaldığı için baş mesafesi yeterli değil. Ayrıca direksiyonunda derinlik ayarı yok. Ön koltuklar için kol dayama bulunmazken arka koltuklar için kol dayama mevcut.

İlginizi Çekebilir  Volkswagen Golf TGI Doğalgazlı Versiyonu Hazır

P1140220

Attrage 1.2 3 silindirli benzinli 80 hp bir motora sahip. 106 Nm tork üretebilen bu motor 12 saniyede aracı 100 km hıza ulaştırabiliyor. 5 vitesli manuel şanzıman ile gelen modelin son hızı ise 180 km.

Motor ilk 3 vites için çok atik ancak 4 ve 5. viteslerde gücü hissedemiyorsunuz. 3000 devirde 5.viteste 100 km hıza ulaşabilmekte olan Attrage performanslı bir kullanım sunmuyor ancak gaz pedalına bastığınızda motorun tepkimelerini en iyi şekilde hissedebiliyorsunuz.

Yol tutuşu olarak da kapatılamayan ESP hemen devreye giriyor ve aracı şeridine sokuyor. Ancak ön kısımdaki sürüş pozisyonu ve süspansiyonlar uzun yolda sıkıntı verecek cinsten. Direksiyonun derinlik ayarının olmaması ve kol dayama eksikliği şoför için eksi bir durum.

930 kg boş ağırlığı olan Mıtsubishi Attrage 47.525 lira liste fiyatı ile satılmakta.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here