2015 Honda HR-V 1.5 i-VTEC CVT İnceleme

Honda’nın uzun zaman sonra tekrardan ürettiği bir crossover olan HR-V Quashqai ile büyük rekabet içinde olacak. HR-V geniş ve pratik iç mekan sunuyor.

hrvarabahaberim

Honda HR-V Japon üretici tarafından Avrupa’daki kazançlı crossover pazarından pay almak için üretildi. Dış boyut olarak HR-V Skoda Yeti, Nıssan Juke ile hemen hemen aynı. Honda görünüşünden üst segment olan Nissan Quashqai ve Renault Kadjar‘a rakip olarak HR-V’yi üretti.

hrvarabahaberim2

Modelin bagaj hacmi 470 litre. En yakın rakibi Quashqai’nin ise 430 litre. Renault Kadjar 472 litre bagaj hacmi ile HR-V ile neredeyse aynı değerlerde.

hrvarabahaberim5

Honda HR-V Eylül’de İngiltere’de resmi olarak iki motor seçeneği ile satışa sunulacak. Benzinli olan versiyon 128 hp 1.5 i-VTEC, dizel olan ise 1.6 118 hp İ-DTEC teknolojisine sahip olacak. İki motor seçeneği ile standart olarak manuel şanzıman sistemi sunulacak ancak benzinli motor ile otomatik şanzıman satın alınabilecek.

hrvarabahaberim4

Autocar’ın yaptığı ilk sürüş verilerine göre benzinli motor ile CVT şanzıman uyumlu çalışıyor ve vites geçişleri oldukça sarsıntısız ve seri gerçekleşiyor. Motorun verdiği tork şehir içi ve uzun yol için oldukça iyi fakat ara hızlanmalarda güçsüz hissettirebiliyor.

hrvarabahaberim6

İç kısımda motor ve rüzgar sesi genellikle hissedilmiyor. Honda yalıtım konusunda HR-V’de iyi iş çıkarmış. İçeride sert kaplamaya sahip kısımlar oldukça kaliteli bir malzemeye sahip ve güven veriyor. Konsolu kaplayan 7 inç multimedya ekranı iç kısmı lüks gösteren bir detay.

hrvarabahaberim3

Modelin 1.5 i-VTEC manuel modeli performans olarak çok başarılı değil. Yakıt tüketimi olarak yüksek değerlere sahip. 1.6 dizel versiyon hem daha düşük yakıt tüketimi hem de daha iyi bir sürüş deneyimi sağlayacaktır.

2019 Ekim Güncelleme

Türkiye pazarında aktif olarak satışına başlanan otomobili Honda plazalarında görebiliyorsunuz. 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motoru ve otomatik şanzımanı ile Honda HR-V’nin fiyatı 206 bin lira olarak belirlendi. Otomobilin sadece Executive donanım paketiyle satıldığını da belirtelim.

İlginizi Çekebilir  2019 Yılının En Güvenilir Arabaları

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here