2016 Opel Astra Station Wagon

Yeni jenerasyon Opel Astra Station Wagon ilk kez Avustralya’da kamuflajlı halde görüntülendi.

opelastra-wagon-arabahaberim

Yeni Hatchback Astra  önümüzdeki ay resmi olarak Frankfurt Motor Show’da tanıtılacak ve kısa bir süre sonra satışa sunulacak. Geçtiğimiz gün çekilen fotoğraflarda yeni Opel Astra Station Wagon görüntülendi. Ön kısımda sadece far çevresinde kamuflaj yapılan Astra’nın arka kısmı tamamen gizlenmiş.

opelastra-wagon-arabahaberim-2

Tavanda bulunan metal tavan rayları ve uzadığı bariz belli olan boyutlar gayet bir otomobil olacağının ipuçlarını vermekte. Astra’nın hatchback versiyonu ile gelen ağırlık azaltma operasyonu station wagon için de uygulanmış. Yani 2016 Astra Station Wagon önceki modelinden motor ve opsiyonlarına göre değişebilmekle birlikte 120 ila 200 kg daha hafif olacak.

Opel tarafından henüz herhangi bir motor bilgisi verilmemiş olsa da motorların hatchback versiyon ile aynı olma ihtimali çok yüksek. 1.0 77 hp 3 silindirli ve 1.4 litre 107 hp 4 silindirli benzinli motor seçenekleri ve 1.6 litre turbo dizel seçenekleri sunulacak.

opelastra-wagon-arabahaberim-3

Teknolojik yenilikler de Asta Hatchback modelinden farklı olmayacak ve otomatik park sistemi, adaptif matris led farlar, şerit takip asistanı, otomatik fren ve geri görüş kamerası sunulacak.

Yeni Astra Station Wagon’un Eylül’de hatchback modelin tanıtılmasından kısa süre sonra tanıtılması bekleniyor.

Tüm Opel haberleri için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir  Yeni Vauxhall Astra Sports Tourer Tanıtıldı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here