2018 Ford Fiesta Van Detayları, Fiyatı

Yakın zamanda yenilenen versiyonu ile satışa sunulan Fiesta’nın Van(ticari) modeli tanıtıldı. İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Ticari Araç Fuarında gün yüzüne çıkan otomobil yakın zamanda Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Yeni Ford Fiesta Van, güncel model ile tamamıyla aynı ancak arka koltuklar yerini daha geniş bagaj alanına bırakmış. 500 kilograma kadar yük taşıma kapasitesine sahip olan otomobilin arka süspansiyonları da 5 kapılı versiyondan farklı.

Transit Courier’in 660 kg yük taşıma kapasitesine sahip olduğu göz önüne alındığında B segmenti için iddialı bir iç hacim olduğunu söyleyebiliyoruz.

Henüz duyurulmamış olsa da Fiesta ST ile oldukça benzer tasarım ile tanıtılan otomobilde 18″ sportif jantlar hemen dikkat çekiyor. Sportif tamponlar, arka rüzgarlık ve spor iç koltuklar Fiesta Van’ı ticari yapısından uzaklaştırıyor.

Standart model ile duyurulan 8 inçlik Ford Sync 3 multimedya sistemi Fiesta Van ile de alınabiliyor. Sistem Apple CarPlay ve Android Auto da destekliyor. İç tasarım da yeni.

Yazı Başlıkları(İncele)

Dizel Motor Seçenekleri ile Geliyor

Üç motor seçeneği ile satılacak olan otomobil, 1.1 litre 84 hp atmosferik ve 1.0 123 hp turbo beslemeli benzinli motor seçenekleri ile alınabilecek. Dizel cephesinde ise 1.5 TDCI ünite 84 hp ve 118 hp güç seçenekleri ile satın alınabilecek. 5 kapılı versiyonda ise henüz dizel motor opsiyonunun bulunmadığını ekleyelim.

Fiesta Van ile çarpışma önleme, kör nokta uyarı ve adaptif hız sabitleyici sistemleri opsiyonel olarak alınabilecek.

Henüz Ford tarafından resmi olarak fiyat bilgisi verilmemiş olsa da otomobilin ticari olması sebebiyle ÖTV avantajı olması 5 kapılı versiyona oranla en az %30 fiyat farkı yaratacaktır.

Otomobilin Galerisi;

 

 

İlginizi Çekebilir  Yeni Ford KA

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here