Corsa Artık Dizel Motor ile Satılmayacak

Opel’in İngiltere için özel markası Vauxhall artık dizel motora sahip Corsa satışı yapmayacak. Marka sebep olarak çok düşük talebi gösterdi.

Fiat ortaklığı ile üretilen 1.3 CDTI motordan güç alan Corsa’nın yeni versiyonu İngiltere’de beklenen ilgiyi görmedi. Geçtiğimiz yılda İngitere’de modelin tüm satışları arasında dizelin oranı sadece 0,5 olarak kaldı.

Otomotiv pazarında başlayan çevreci yaklaşımlar, markaların dizel motorlarında yaşadığı emisyon krizleri vs. artık tüketicileri bu teknolojiden uzaklaştırıyor. Ayrıca birçok ülkenin yakında uygulamaya koyacağı ek dizel motor vergisi de satışların düşmesinde büyük etken.

Marka yetkililerinin açıklaması ise; birçok Avrupa ülkesinde dizel motorlu otomobillerin maliyet artışına sebep olduğu ve PSA politikalarının ise masrafları azaltmak olduğundan böyle bir karar alındı.

İngiltere pazarında Vauxhall’ın satışları 2017’de %22 gerileme yaşadı ve yıl boyunca 195 bin otomobil satılabildi. Corsa ise hala ülkenin en popüler otomobilleri arasında ve en çok satan 5.model.

Güncelleme 21.06.2019

Yakın zamanda PSA bünyesindeki ilk Opel modeli olarak üretilen Corsa’dan haberler gelmeye başladı. 2019 Opel Corsa elektrikli motor seçenekleri ile satışa sunuldu. Corsa dizel olarak artık satışa sunulmayacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  Yeni İnsignia Kamuflaj Altında

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here