Yeni Opel Corsa-e: Elektrikli Opel Corsa

Yenilenen tasarımı ile adeta baştan yaratılan Opel Corsa, tamamen elektrikli olan Corsa-e versiyonu ile tam dolu bataryasıyla 300 km yol yapabilecek.

Opel’in yeni Corsa ile beraber duyurduğu elektronik versiyon markanın da ilk elektrikli otomobili olacak. 2020 yılının Mart ayında satışa sunulacak olan model 134 hp güç üretecek ve 300 km menzile sahip olacak.

2020 Opel Corsa-e

Bugün yayınlanan fotoğraflar ile ilk kez resmi olarak duyurulan elektrikli Corsa, benzinli ve dizel seçeneklerine göre görünüm olarak farklılık sunmuyor.

Opel markasının PSA grubuna devredilmesinden sonra ilk üretilen model olan yeni Corsa, tasarım anlamında Opel’in alışılagelmiş çizgilerinden farklı. Ayrıca otomobil Peugeot 208‘in şasisini kullanıyor.

Corsa-e 50 kwH elektrik motoru ile satışa sunulacak. 0-50 km hızlanmasını 3.1 saniyede tamamlayabilen otomobil Peugeot e-208 ile aynı motoru kullanacak.

Fren enerjisi geri kazanımı ve Normal, Sport, Eco gibi sürüş modlarına sahip olan motorda Eco modu ile %40 daha fazla menzil elde edilmesi mümkün.

İç tasarımda 10 inç dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu sistem Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu. Ayrıca Corsa-e için sürüş asistanı, trafik işaretleri tanıyıcı, adaptif hız sabitleyici ve park asistanı da standart olarak sunulacak.

Elektrikli Opel Corsa Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Tamamıyla yenilenen ve elektrik motoruna kavuşan Corsa-e 2020 Mart ayında tüm Avrupa’da satışa sunulacak. Otomobilin fiyat bilgisi şuan marka tarafından paylaşılmadı.

 

Yazı Özeti
Yeni Opel Corsa-e: Elektrikli Opel Corsa
İçerik
Yeni Opel Corsa-e: Elektrikli Opel Corsa
Açıklama
Opel'in yeni Corsa ile beraber duyurduğu elektronik versiyon markanın da ilk elektrikli otomobili olacak. 2020 yılının Mart ayında satışa sunulacak olan model 134 hp güç üretecek ve 300 km menzile sahip olacak.
İlginizi Çekebilir  Yeni Astra'nın İç Mekan Detayları

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here