Nissan Leaf En Zorlu Euro NCAP Testinden 5 Yıldız Aldı

Nissan’ın tamamı ile elektrikli olan modeli Leaf, şimdiye kadar yapılan en zorlu Euro NCAP  testinden tam puan almayı başardı.

Yakın zamanda kaza testi yapılan otomobil zorlaşan test kriterleri ve yeni güvenlik donanımları testlerinden çok yüksek puanlarla ayrıldı. %93’lük yolcu ve sürücü koruması ve %86’lık arka koltukta oturan çocuk koruması puanı alan otomobil segmentinin en güvenli hatchback otomobili oldu.

Euro NCAP testinde Leaf’ın otomatik fren sistemi ve geliştirilmiş kör nokta uyarı teknolojisi de incelendi. Standart olarak sunulan bu güvenlik sistemleri sessiz çalışan bir otomobil için gerekli donanımlar. Ayrıca motor sesi olmayan otomobillerde Euro NCAP firmasının otonom güvenlik sistemlerine çok önem verdiğini de söylemek gerek.

Otomotiv güvenlik test firmasının ilerleyen zamanlarda yaya algılayıcı sistemleri ve şerit takip sistemlerini de test sürecine dahil etmesi bekleniyor. Tüm bunlar da eklendiğinde otomobil üreticilerinin yüksek puanlar alabilmek için bu donanımları standart hale getirmesi gerekecek gibi görünüyor.

Nissan Leaf Euro NCAP Testi:

İlginizi Çekebilir  Engelli Aracı ÖTV İndirimi (Tam Rehber)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here