2018 Renault Zoe Artık Daha Güçlü

Renault’un elektrikli küçük segment otomobili Zoe, yıl içerisinde güçlenmiş motoru ile yenileniyor. 2018 Renault Zoe artık 108 hp.

Elektrikli otomobillerin yavaş yavaş yaygınlaştığı sıralarda Fransız üretici Renault, şehirli modelini yeniledi. Görsel manada pek yenilik barındırmayan Zoe, mor renk seçeneği ve birkaç görsel opsiyonla gelecek. Motor anlamında geliştirilen model artık 109 hp güç üreten bir elektrikli üniteden hareket alacak.

Yenilenen 109 HP’lik motor önceki 90’lık ünite ile aynı hacim ve ağırlığa sahip. Ağırlık anlamında değişmeyen otomobilde batarya ve şasi anlamında bir değişiklik yapılmamış.

225 nM tork değerleri üreten otomobil için hızlanma konusunda pek bir şey değişmiyor. Ancak otoban hızlarında (80-120 km) daha konforlu bir sürüş vaat ediyor.

Menzil

Önceki versiyondaki bataryanın kullanıldığı 109 hp’lik versiyon 22 kWh kapasitesi ile 150 mil(250 km) menzile sahip. Yeni versiyon ile alınabilecek olan 41 kWh’lık pil ise Zoe için 380 km’lik bir enerji sunuyor.

Yeni mor renk seçeneği ile satın alınabilen otomobil, dış rengini kokpitte de gösteriyor. Konsol rengi, hava çıkış ızgaraları, vites kolu ve hoparlör çerçeveleri dışarısı ile uyum içerisinde. Ayrıca 2018 model ile birlikte multimedya sisteminde Android Auto standart donanım olarak sunuluyor.

Yazı Başlıkları(İncele)

2018 Renault Zoe Fiyatı

Renault’un web sitesinde 2017 model 92 hp Zoe 130 bin liralık kampanya fiyatı ile satışta. Güncel modelin geliş tarihi ve fiyatı henüz belli değil ancak 150 bin liranın üzerinde bir fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Karşınızda Renault Talisman Station Vagon

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here