Tüm Ayrıntılarıyla: 2018 Kia Ceed

Güney Koreli üreticinin C segmenti otomobili Kia Ceed, üçüncü versiyonu için tamamıyla yenilendi. Otomobilin tüm ayrıntıları haberimizde!

Kia’nin yenilenen modeli, birkaç hafta sonra kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak. Tanıtımı öncesinde görselleri yayınlanan Ceed, oldukça iddialı görünüyor.

Bu yıl üçüncü jenerasyonu üretilecek olan otomobil, C segmentinde güçlü rakipler ile rekabet içerisinde olacak. Volkswagen Golf, Opel Astra, Ford Focus gibi Avrupalı arkadaşlarının yanında pazar kapmaya çalışacak olan Asyalı Ceed, yaz aylarında satışta olacak.

Selefine göre daha uzun ve geniş olan yeni model yazım kurallarını dikkatle inceleyenleri de memnun edecek. Cee’d olan isim artık kesme işareti kaldırılarak Ceed olarak anılacak.

Ön kısımda markanın “kaplan burnu” ızgarası tercih edilmiş. Dikkat çeken küp şeklinde tasarlanan led gündüz farları tüm donanım seviyelerinde standart olacak.

İç kısma geldiğimizde ilk göze çarpan artırılan kalite hissi oluyor. Tasarım yenilenmiş olsa da klima kontrolleri ve direksiyon klasik Kia tasarımlarını yansıtıyor. Otomobilin sürüş pozisyonunun aşağıda olması baş mesafesine büyük katkı sağlamış. Ayrıca yeni Ceed’in bagaj hacmi tam 395 litre.

Yeni Ceed artık bağımsız süspansiyon sistemi ile gelecek. Daha çevik hale gelecek otomobil, konfor ve sürüş güvenliği olarak da selefine göre büyük değişimlere sahip.

Otomobil 120 hp 1.0 litre ve 1.4 litre 140 turbo benzinli ve 1.6 litre dizel ünite ile satışa sunulacak. Dizelde 115 ve 136 hp seçeneklerin olacağı model için 6 ileri manuel şanzıman veya 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman tercih edilebilecek. Sürüş sırasında Ekonomi ve Spor modları arasında geçiş yapılabilecek. Modlar arası direksiyon ve gaz tepkilerinde farklılaşma olmakta.

Kia yetkilileri Ceed’i segmentinin en çok güvenlik donanımına sahip otomobili olarak nitelendirdi. Bluetooth, eller serbest anahtar sistemi, far, yağmur sensörleri standart donanımlar arasında. Üst segment otomobillerde görebildiğimiz ısıtmalı ön cam da Ceed ile satın alınabilecek.

İlginizi Çekebilir  Mercedes S63 AMG Cabrio Geliyor

Şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı sistemi, çarpışma engelleme sistemi gibi hayati güvenlik donanımları Ceed ile alınabilecek.

Yaz aylarında Avrupa pazarı ile beraber Türkiye’de de satışa çıkması beklenen yeni Ceed için bir fiyat bilgisi mevcut değil.

Otomobilin ayrıntılı görsellerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here