Fıat Aegea Tahmini Fiyatı

Fıat’ın yeni modeli Aegea daha çıkmadan büyük beklenti yaratmayı başardı. Kasım, Aralık gibi satışa çıkacak olan modelin fiyatı nasıl olacak?

fiataegea_arabahaberim

Birkaç gün sonra dünya devlerinin buluştuğu Frankfurt Motor Show’da tanıtılacak olan Aegea, Kasım ayı sonlarına doğru Türkiye’de ve Avrupa’da satışa çıkacak. Gerek donanım gerekse motor kısmında oldukça iddialı özelliklere sahip olan model daha çıkmadan ilgi odağı olmuş durumda.

1.3 ve 1.6 dizel multijet, 1.4 benzinli motor seçenekleri ile satılacak olan Aegea, 4.5 metre uzunluğu ile de sınıfının en geniş otomobillerinden olacak.

Yaklaşık 3 yıldır üzerinde çalışılan modelde Türk mühendislerin de emeği büyük. Ayrıca Aegea tamamen Türkiye’de üretilecek. Henüz Fıat tarafından ön siparişlerin dahi başlamadığı Aegea büyük ihtimalle Linea’dan 7-10 bin lira daha yüksek fiyatla yani 45-55 bin dolaylarında satılacak.

Fıat Aegea hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güncelleme Temmuz 2019

Ötv indiriminin sona ermesinden sonra Fiat Egea’nın fiyat listesi de tamamıyla değişti. Şuanda hurda teşvik indirimi ile beraber 1.4 Easy paket sedan Egea 74.900 TL fiyatla alınabilmekte. Lounge Plus 1.6 Multijet Otomatik seçeneği ise hurda teşviği ile 149 bin lira dolaylarında. Bayilerin bir süre daha hurda teşviği için bedelsiz indirim sağladığını da belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Grand Cherokee Compass 2016'da

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here