Webasto Nedir?

Isıtma ve soğutma sistemleri sayesinde ağır ve uzun yol araçlarına sağlanan fonksiyonel cihaz olarak tanımlanan webasto aynı zamanda Almanya’da aynı isimle bilinen ve yurt içi ve yurt dışına ihracaat yapan bir şirket ismi webasto nedir? Tanımı için yeterli olacaktır.

Nasıl Çalışır?

Webasto ismi ile anılan cihazlar araçtan aldığı yakıt ile çalışarak ortama gereken ısı dengeler. Motor suyunun ısınmasına aracılık eden webasto sayesinde uzun yol kamyon ve tır araçları sıcakta serin soğukta sıcak hava akımı ile yollara meydan okur.

Harici Isıtıcı Olarak Webasto

Harici ısıtıcı olarak ta tanımlanan webasto araç motoru dışında olan bir sistem olup ancak yakıtını araçtan alan bir motordan oluşur.

Basit motor işlevselliğine sahip olan webasto motor;

  • Hava girişi sağlayan buji
  • Egzos girişi sağlayan buji
  • Soğuk hava akımı sağlayan kısım
  • Sıcak hava akımı sağlayan kısım olmak üzere 4 çıkışlı bir sistemden oluşur. Bu sistem sayesinde motor sürtünmesine bağlı aşınmada düşüş motor ömrünü uzatır. Yakıt tasarruflu ve çevreye kirli hava salınımı webasto sayesinde sağlanır.

Kurulum

Webasto iklimlendirme sistemi araçlara kolay monte edilir. Manuel ve otomotik kullanım olanağı mevcut olan cihaz arıza ve bakım açısından da sorun çıkartmaz. Araçların üretimi dışında var olan diğer araçlara da kolaylıkla monte edilebiliyor.

Kullanıldığı Araçlar

Webasto iklim sistemleri ile uzun yol seyahatleri daha konforlu oluyor.

Araç olarak nitelendirilen;

  • Tır
  • Kamyon
  • Savunma Sanayi araçları
  • Tekne araçlarında iklimlendirme amaçlı kurulum gerçekleştirilir.

Teknoloji ve sanayi sistemlerinde öncü olan Almanya tüm dünyaya webasto satışı yapar. Ülkemizde de webasto iklimlendirme araçlarını kullanmak için satışı yapılır. Her araca uyumlu olan Webasto iklimlendirme sistemi ile yaz aylarında ferahlık kış aylarında sıcacık bir yolculuk yapılır. Özellikle uzun tır ve kamyon şoförleri bu sistemli araçları tercih eder. Şehir içi ve şehirler arası araçlar olan otobüsler de de bu sistemler kullanılır.

İlginizi Çekebilir  Araçtaki Aydınlatma Sorunlarının Giderilmesi Neden Önemlidir?

Webasto harici havalandırma sistemleri sıcak iklimlerde ve soğuk iklimlerde aynı performansı sergiler. Aracınıza webasto taktırın rahat edin.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here