En Çok Arızalanan Arabalar

En Çok Arızalanan Arabalar

Otomobil satın almak isteyen kişiler, aracın birçok özelliğine dikkat etmektedir. Peformans, tasarım ve teknik özellikler büyük önem taşımaktadır fakat bunun yanında alacağınız modelin ne kadar sıklıkla arıza çıkardığı da önemlidir. Modeline göre kronik problemleri olan veya sürekli başka arızalar veren araçlar can sıkmaktadır. Listemizde yer alan otomobiller, What Car otomobil dergisinin anketi sonucunda hazırlanmıştır. En çok arızalanan arabalar nelerdir bunları göreceğiz.

1 – Land / Range Rover

Araştırmaya göre bu modeli kullanan kişilerin %50’si modelden şikayetçi olmuştur. 100 üzerinden 33 arıza puanı bulunmaktadır. Aks ve süspansiyon arıza problemlerinin başına gelmektedir. Bunu %21 oran ile elektriksel problemler takip etmektedir.

2 – Volkswagen Polo

Yapılan anketlere göre, Volkswagen polo modeli en çok arızalanan araçların başında gelmektedir. Araştırmaya göre bu aracın puanı 100 üzerinden 14 olmuştur. Arızaların büyük çoğunluğu süspansiyon ve aks sisteminde oluşmaktadır. %23 oranında ise, soğutma ve ısıtma sistemi problemleri baş göstermektedir. Tüm dünyada milyonlarca satış rakamına ulaştığı ve segmenti düşünülürse bu durum normal denilebilir.

3 – Nissan X-Trail

Nissan sahipleri tarafından bu araştırmaya göre %43 arızalı bir model olarak görülmektedir. Arıza puanı, 100 üzerinden 16 olarak belirlenmiştir. Bu modelde de yine aks ve süspansiyon problemleri baş göstermektedir. %17 elektrik sistemi sorunları ortaya çıkmıştır.

4 – Nissan Qashqai

100 üzerinden 21 arıza puanı bulunan Qashqai modelinin, en çok süspansiyon sisteminde arıza olduğu söylenmektedir. %18 ile elektriksel problemler ikinci sırada gelmektedir.

5 – Peugeot 308

En çok arıza çıkan kısmı, motor olarak belirtilmektedir. Araştırmalara göre bu modeli kullananların yarısından fazlası şikayetçi olmuştur. %26 oranın motor arızası, %20 oranında soğutma ve ısıtma sisteminde problem oluşmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Seat Ibiza 1.0 TSI 110 HP DSG İnceleme

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here