Türkiye’de Üretilecek Hyundai i10 Hakkında Her Şey

Türkiye’de Üretilecek Hyundai i10 Hakkında Her Şey

Hyundai’nin i10 modelinin tüm hazırlıkları tamamlandı. Bu otomobil ülkemize üretilecek ve buradan 45 ülkeye ihraç edilecek. Tasarımının çok beğenilmesi, satış adetlerinin yüksek olacağını göstermektedir. Markanın A segment otomobili Hyundai i10 hakkında her şey makalemizde yer alacak.

2020 hyundai i10

Hyundai i10 2020 Tasarımı

Hyundai firması, Hyundai i10 2020’nin tasarımı ve çizimleri paylaştı. Çizimlerine göre dolgun hatları ve havalı tasarımı göze çarpmakta. Sportif ve küçük bir görünüme sahip. Eski ve mütevazi duran i10’un yerine daha kaslı ve spor görünümlü yeni bir model geldi. Hyundai mühendislerinin belirttiğine göre, önceki modelleri ile arasında boyut farklarının oluşması. Boyutlarında gözle görülür genişletmeler yapıldığı belirtilmektedir. C ve X sütunları, şişik tampon, büyük ve geniş ızgara, köşeli far tasarımı gelen yenilikler arasında yer almaktadır.

2020 hyundai i10 arka tasarım

Hyundai i10 2020 Özellikleri

Hyundai i10 2020, Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılmasıyla büyük ilgi gördü. 2020 yılının ilk yarısında satışa çıkması beklenmektedir. Hyunda i10’un özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

– Uzun Far Asistanı
– Şerit Takip Asistanı
– Akıllı Hız Limiti Uyarısı
– Sürücü Dikkat Uyarısı
– İleri Çarpışma Asistanı gibi özellikler Hyundai i10 2020 modelinin kilit özellikleri arasında yer almaktadır.

2020 i10 iç tasarım

İlk planlamalara göre bu model, iki motor seçeneğiyle satışa sunulacaktır. İlk motor seçeneğinde; 96 Nm tork, 66 beygir güç ve üç silindirli motor bulunmaktadır. Diğer seçenekse ise; 118 Nm tork, 82 beygir güç ve dört silindir bulunmaktadır. İki motor da 5 ileri manuel veya yine 5 ileri tam otomatik şanzıman ile satın alınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Yakıt Tasarrufu İçin Neler Yapılabilir?

Hyundai i10 2020 Nerede Üretilecek ?

Türkiye’de bulunan Hyundai İzmit fabrikasında üretilecektir. Bu fabrikadan 45 adet ülkeye ihraç edilmesi planlanmaktadır. Kendi sınıfında standartları belirleyecek olan bu modelin, satışlarının yüksek şekilde başlaması ve artması planlanmaktadır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here