2019 Toyota Auris Test Aşamasında!

Yenilenen Toyota Auris Hatchback, önümüzdeki yıl satışa sunulacak. Üretim süreci devam eden Auris, kamuflajlı şekilde test ediliyor.

Japon üretici Toyota, C segmenti hatchback seçenekleri için Auris’i devam ettirecek. İki farklı karoser tipi ile satışa sunulacak yeni Auris, station wagon seçeneği ile de alınabilecek.

Markanın İngiltere fabrikasında üretilen otomobil, Auris’in 3.jenerasyonu olacak. Nisan ayının başlangıcında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarında kamuflajlarından arınacak olan yeni model, en erken yıl sonu satışa çıkacak.

Station wagon versiyonu ile test edilen yeni model, Volkswagen Golf SW ve Hyundai İ30 SW ile doğrudan rekabet içerisinde olacak. TNGA(Toyota New Global Arthitecture) platformunda üretilecek otomobil birçok elektronik geliştirmeye sahip olacak.

CH-R ile benzer motor opsiyonlarına sahip olması beklenen Auris, 1.8 litre hibrit motor ile satışa çıkacak. Hibrit diğer seçeneğin ise 2.0 litrelik 177 hp’lik bir ünite olması bekleniyor. Ayrıca 1.2 litrelik turbo destekli benzinli ünite de yeni Auris ile ilk kez kullanılacak.

Dizel motorların Avrupa’da kullanımının azalması vs. gibi etkenler muhtemelen yeni Auris’te dizel seçeneği olmamasına sebep olacak.

Modelin Galerisi;

İlginizi Çekebilir  2015 Kia Cee'd'in Ayrıntıları Ortaya Çıktı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here