2021 Sıfırı En Ucuz Arabalar Hangileri?

2021 sıfırı en ucuz arabalar uygun fiyatlarla araba sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Özellikle son iki yıl içerisinde ikinci el ve sıfır araç fiyatlarında ciddi artışlar yaşanırken, Koronavirüs salgını ile normal artışlara ek olarak ekonomik durgunluktan kaynaklı fiyat artışları da söz konusu oldu. Yeni araç sahibi olmak isteyen tüketiciler ise 2021 sıfırı en ucuz arabalar hakkında araştırma yaparak, tercih edebilecekleri alternatif marka seçenekleri arasında kıyaslama yapıyorlar. Bazı araçların fiyatlarında %30’ları bulan fiyat artışları satışları zorunlu gereksinimler dışında araç alımlarını düşürmüş oldu.

2021 Sıfırı En Ucuz Arabalar hangileri

2021 Sıfırı En Ucuz Arabalar

Fiyatları düşen 2021 en ucuz sıfır arabalar şunlardır;

 • Fiat Egea Fiyatı: 131 Bin TL
 • Renault Clio Fiyatı: 152 Bin TL
 • Hyundai i10 Fiyatı: 156 Bin TL
 • KIA Rio Fiyatı: 156 Bin 250 TL
 • Dacia Sandero Fiyatı: 158 Bin 700 TL
 • Mitsubishi Space Star Fiyatı: 170 Bin TL
 • Seat Ibiza Fiyatı: 170 Bin TL
 • Peugeot 301 Fiyatı: 176 Bin TL
 • Nissan Micra Fiyatı: 181 Bin 900 TL
 • Volkswagen Polo Fiyatı: 188 Bin TL
 • Citroen C-Elysee Fiyatı: 197 Bin 500 TL
 • Suzuki Swift Fiyatı: 200 Bin TL
 • Toyota Corolla Fiyatı: 203 Bin TL
 • Toyota Corolla Fiyatı: 203 Bin 500 TL
 • Skoda Fabia Fiyatı: 204 Bin TL
 • Honda Civic Fiyatı: 285 Bin 800 TL

Şeklindedir. 2021 sıfırı en ucuz arabalar bunlar olurken, araç fiyatları genellikle her ay güncellenerek ortalama bütçeye sahip insanlar için önemli sayılabilecek değişikler yaşanmaktadır. Yukarıda belirtilen fiyatlar markaların araçları için tavsiye ettikleri satış fiyatları olup, bu fiyatlar satış yapılan bayiye ve araç donanımlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Smart'tan 6 Tekerlekli Limuzin

2021’de Sıfır Araçların Fiyatları Düşer mi?

Ekonomik durgunluk ve Koronavirüsün neden olduğu belirsizlik, tüm sektörlerde olduğu gibi otomobil sektörünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Birçok Alman otomobil üreticisi üretimlerini yavaşlatma kararı alırken, Tesla şirketinin de bu yönde daha önce almış olduğu kararlar bulunuyor.

2021 yılı araç fiyatları ne yönde seyredecek net bir öngörüde bulunmak fazla mümkün değil. Ancak, piyasaya hâkim birçok uzmanın Koronavirüs vakalarında ciddi bir azalma olmaması halinde, otomotiv şirketlerinin fiyat indirimi yapacaklarına dair beklentileri bulunuyor. Şirketlerin üretimi yavaşlatma kararları fiyat artışındaki en önemli etken olurken bu artışların alımları durma noktasına getirdiği de göz ardı edilmemelidir. Azalan alımlar nedeniyle otomobil üreticilerinin fiyatları biraz daha aşağıya çekerek, şu anki üretim kapasitelerinin biraz daha üzerine çıkarak kriz dönemini atlatma çabasına girebilecekleri yine uzman beklentileri arasında yer alıyor.

Elektrikli Araçlara 2021’de ÖTV Zammı Yapıldı

Beklentiler bu yönde seyrederken özellikle son 40 yıl içerisinde, Türkiye otomobil pazarında fiyat artışının temel sebeplerinin başında vergi zamları geliyor. Resmî Gazete de 2 Şubat 2021 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, %60’ı bulan elektrikli araçlar için ÖTV zammı fiyatların biraz daha yükselmesinde etkili oldu.

85 ile 120 KW arasında bulunan elektrikli araçlar için yüzde 7 oranında olan Özel Tüketim Vergisi yüzde 25’e yükselirken, 120 KW üzeri araçlar için yüzde 15 olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları ise yüzde 60 seviyesine çıkmış oldu. 0-85 KW motora sahip elektrikli araçlarda ise yüzde 3 oranında olan ÖTV oranı, yüzde 10’a çıkarılmış oldu.

ÖTV zammının önümüzdeki süreçte Koronavirüs salgınının bertaraf edilmesiyle birlikte dünya genelinde yaşanan krizin ağır şartlarının hafiflemesi halinde, geçmiş seviyelere yeniden düşürülmesi de devletin gündeminde yer alıyor. Ancak vakaların şu anki seyri ile devam etmesi, kısa vadede bunu pek de mümkün kılmamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Brabus ForFour

2021 sıfırı en ucuz arabalar üzerine hazırladığımız yazı sonrasında “En çok değerlenen arabalar hangileri?” başlıklı içeriğimizi de beğeneceğinizi düşünüyoruz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here