Cam Filmi Fiyatları, Cam Filmi Nasıl Takılır?

Geçenlerde yazları güneşten rahatsız olmam, görüntü olarak daha hoş görünüyor olması sebebiyle aracıma cam filmi yaptırdım. Pek araştırmadan direk ilk gördüğüm yere yaptırdığım cam filmi ile ilgili bilgi vermek istedim.

Cam Filmi Fiyatları

Cam filmi taktıracağınız zaman önünüze birçok seçenek çıkıyor. 400-500 TL gibi ücretlere uzun süre garantili ve kaliteli işçilik ile yapılan filmler var. Bu firmalar kapı döşemesini söküp camı alıyor ve dışarıda film kaplamasını yapıyor. Bu sayede daha uzun ömürlü olan filmlerin kalitesi de yüksek oluyor. Ben fiyat ve kapı döşemelerinin sökülmemesi için daha uygun fiyatlı olanı tercih ettim.

Diğer seçenek de birçok yerde bulunan cam filmi yapan dükkanlar oluyor. 100-150 TL arasında bir ücret 4 cam+ arka bagaj camına cam filmi yaptırabiliyorsunuz. Camlar sökülmeden araç üzerinde yapıldığı için işlem ortalama 1 saatte tamamlanıyor. Ancak işçiliğinin kötü olması ve muhtemelen 1-2 yıl içerisinde cam açıldıkça deforme olacak olması da göz önünde bulundurulmalı.

Cam filmi sonrası

 

 

 

 

 

Ben aracıma ön ve arka camlara 2 numara koyulukta cam filmi tercih ettim. Halihazırda arka camlarım %40 koyu renkli olduğundan daha koyu bir hal aldı.

Cam Filmi Kaç Numara Olmalı 2019

Cam filmlerinde koyuluk 1 ila 4 arası rakamlar ile belirleniyor. Yan camlar için en açık film 1 numarayken en koyusu 4 numara olmakta. Özellikle daha önce cam filmi kullanmadıysanız ön yan camlara 1 veya 2 numara uygulatmanızı öneririm. Özellikle yağmurlu akşamlarda aynaları görmek imkansız olabiliyor. Arka camlara ise eğer güneş geçirgenliğini azaltmak isterseniz 3-4 numara tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Bujinin ömrü ortalama olarak ne kadardır?

Cam filmi numaraları bazı kaliteli markalarda 0.50, 0.75 gibi daha düşük ışık geçirgenliğinde de olabiliyor. Eğer görüşünüzün azalmaması ve güneş etkilerini azaltmak istiyorsanız önerim 2 numara cam filmi olacaktır.

Cam Filmi Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Cam filminin montajından sonra 2-3 gün boyunca camların basınçlı suya maruz kalmaması ve açılıp kapanmaması gerekiyor. Ben bu durum için cam kumandalarını bantladım.
  • İşlem sonrasında aracınızı güneş altına park etmeniz filmlerin cama iyice oturmasını ve eğer kaldıysa kabarcıkların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.
  • Aracınızı uzun süre kullanmadığınızda veya kirli olduğunda cam fitillerinin etrafını kontrol etmeniz ve sivri bir nesnenin cama temas etmemesini sağlamalısınız. Yaprak, dal parçaları cam açılıp kapatılırken filmi çizebilmektedir.

Cam Filmi Yasak Mı 2019

Aracım ile cam filmi sonrası birkaç kez çevirmeye girdim ve herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım. Güncel yasada sadece ön camınızda film olursa muayenede ağır kusur olarak değerlendiriliyor ve polis çevirmelerinde sorun yaşanabiliyor.

Ön Cam Filmi Yasak Mı

Her ne kadar üstte de dediğim gibi yan camlar için sorun yaşanmasa da ön camlar trafik çevirmelerinde genellikle problem yaratıyor. Trafik kameralarının araç içerisini göremiyor oluşu, sürüş güvenliğini bozduğu gerekçeleri sebebiyle ön cam filminin cezası 235 TL. Ön cam filmi cezasını erken ödemeniz durumunda ise 181 TL’ye düşmekte.

Yazı Özeti
Cam Filmi Fiyatları, Cam Filmi Nasıl Takılır?
İçerik
Cam Filmi Fiyatları, Cam Filmi Nasıl Takılır?
Açıklama
Cam filmi ortalama 100-150 TL bandında takılıyor. Ancak kaliteli firmalar için bu tutar 500-600 TL'lere çıkabilmekte.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here