Ford yeni E-Bisikletlerini tanıttı.

 

81368517_81367252

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Ford, geçtiğimiz günlerde yapılan Mobil Dünya Kongresinde tanıttı. Proje, bisikletin girebileceği ancak bisikletten daha kullanışlı bir araç için yapıldı.

Günümüzde otomobil firmalarının para kazanmak için aradıkları yollardan genel olarak en çok yoğunlaştıkları nokta akıllı toplu taşıma sistemleri olmakta.

Ford’un yeni araçları E-bisikletlerin bizler için iki faydası var. İsterseniz özel aracınız olarak yakın mesafeler için kullanabilir, isterseniz de yakın mesafeli kurye, paket servis sistemleri için kullanabilirsiniz. E-Bisikletler akıllı telefonlar ile senkronize olabilecek ve bu sayede adım adım navigasyon sistemi vs. kullanılması sağlanacak.

Bisikletin en çok kullanılacağı alanların başında ağır trafik olan bölgelerde çalışan kargo çalışanları, paket servis elemanları ve kısa mesafeli gidecek kişiler için tasarlanmış. Ürünün amacı trafik olan bölgelerde işlerin gecikmesini önlemek ve trafik sıkıntısına bir nebze de olsa çözüm bulmak.

Ford’un yeni araçlarında 200 Watt’lık motorlar bulunacak ayrıca 9 saatlik batarya süresi sağlayacak. Maksimum 15mph/25km hıza ulaşabilecek. Bisikletin çeşitli bölgelerinde olan sensörler ile olası bir tehlike algılanması durumunda gidonda bir titreşim oluşarak sürücünün bilgilenmesi sağlanacak.ford-mode-e-bike-9

Ford E-Bisiklet’in mobil uygulaması şu anda sadece Iphone 6 için bulunmakta. Program adım adım navigasyon sistemini desteklemekte. Sürüş sırasında navigasyonu kullanmak için de farklı yollar geliştirilmiş durumda. Ek olarak alınabilecek bluetooth kulaklık veya gidonun solu veya sağında dönülecek yere göre titreşim verilebilmekte.

Şu anda birçok şirket bu sistemi kullanmaya başladı. Bu çevre dostu ve oldukça tasarruflu olan e-bisikletlerin yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Yeni Astra Rüzgardan Etkilenmeyecek

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here