Peugeot’tan İlginç bir Tasarım: Traveller i-Lab

Yaklaşık 15 gün sonra kapıları açılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Peugeot’un Traveller konseptinin en yeni üyesi Traveller i-Lab de Cenevre’de tanıtılacak.

peugeot-Traveller i-Lab-arabahaberim-1

Yeni tanıtılan Traveller i-Lab, VIP yolcu taşıma amacı ile tasarlanmış bir araç. Ancak yolcu bölümündeki teknolojiler gibi özellikler modeli çok farklı kılıyor.

Lansman rengi olarak bakır rengi ile sunulacak modelin yolcu tarafı tamamen cam tavanla donatılmış ve yan camları ise karartılmış. Yolcu kapısına için ilk olarak C-Max’in bagaj açılışında gördüğümüz teknoloji olan ayağınızı bagajın altında sallayarak bagajı açabildiğiniz teknoloji uyarlanmış. Yolcu kapısını açmak için sadece ayağınızı kapının altında bir kez sallamanız yeterli oluyor.

peugeot-Traveller i-Lab-arabahaberim-6

Dış kısımda oldukça sade ve sıradan görünen Traveller i-Lab kapı açıldıktan sonra alışılagelemiş VIP tasarımlardan çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Masa şeklinde bir ekran ve tavandaki led bilgi bölümü ilk dikkat çeken kısımlardan. Samsung ortaklığında tasarlanan bu tablet tam 32″ boyutunda ve tamamı dokunmatik. Özel deri döşemesi ve cam tavanı ile ferah bir iç mekan sunan Traveller i-Lab için özel bir ses sistemi de mevcut. Ayrıca 32″ tablet istenirse ekran 4’e bölünerek kişiye özel tablet pc olarak kullanılabilmekte.

Modelin Cenevre’de tanıtımından sonra Haziran ayında Avrupa pazarında satışa sunulacağı Peugeot’un açıklamaları arasında.

Kaynak : Autoexpress

İlginizi Çekebilir  Peugeot 301 2017'de Yenileniyor

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here