2017 Yılında Çıkacak Otomobiller

Her yıl Ekim ayında düzenlenen ve o yıl piyasaya çıkacak tüm otomobillerin tanıtıldığı Paris Otomobil Fuarı’nın katılımcılarını bu haberimizde derledik.

paris-otomobil-fuari

Eylül ayının son günlerinde kapılarını açan Paris Otomobil Fuarı dünyanın en büyük otomobil etkinliklerinden. Fuarda birçok büyük otomobil üreticisi yeni teknolojilerini, yeni modellerini sergiliyor. Şimdi bu yıl tanıtılacak modellere yakından bakalım.

Audi Q5

audi-q5-2017

Yıl sonunda piyasaya çıkacak olan yeni jenerasyon Audi Q5, Volkswagen tarafından geliştirilmiş MLB platformunda üretilecek. 100 kg daha hafifleyen model yenilenen teknolojileri ve daha agresif görüntüsü ile satışa çıkacak.

Bmw X2

bmw-q2-2017

Önümüzdeki yıl ilk kez satışa sunulacak olan BMW X2, 30 bin Euro Avrupa fiyatı ile satışa sunulacak. X1 ile aynı platformda üretilecek olan model daha güçlü motora sahip olacak.

Citroen C3 Picasso

citroen-c3-picasso

Citroen’in ikinci jenerasyon C3 Picasso modeli C4, C4 Cactus’e göre daha küçük bir tasarıma sahip olacak. Yükseltilen motor kaputu, yuvarlanan köşeleri ve hava kanalları ile Cactus’e benzetilen model bu yılın sonlarında satışa sunulacak.

Ferrari LaFerrari Aperta

ferrari-laferrari

Henüz tam olarak onaylanmamış olmasına rağmen Paris’te tanıtılması beklenen model, açılabilir soft-top tavana sahip olacak. 12 silindirli ve 950 hp güce sahip olacak modelin sınırlı sayıda üretilmesi bekleniyor.

Honda Civic

2017-honda-civic

Birçok ayrıntısının paylaşıldığı 2017 Honda Civic, Paris’te resmi olarak tanıtılacak. Yeni Civic önceki jenerasyona göre daha uzun ve yere yakın olacak.

Hyundai İ30

hyundai-i30-2017

Önümüzdeki yılda satışa çıkacak olan 3.jenerasyon Hyundai İ30, daha modern hale getirilen dış tasarımı ve yenilenen motorları ile satışa sunulacak.

Kia Rio

kia-rio-2017

Yenilenen Kia Rio resmi olarak Paris Otomobil Fuarında tanıtılacak. Sadece beş kapılı versiyon ile satışa çıkacak olan model baştan aşağı yenilenen iç ve dış tasarımı ile segmentinin en iyilerinden olacak. Yeni jenerasyon ile ilk kez Ceed ile kullanılan 3 silindirli 1.0 litre benzinli motor da Rio ile satın alınabilecek.

İlginizi Çekebilir  3 Silindirli Motorlar Neden Gürültülü Çalışır?

Nissan Micra

nissan-micra-2017

Yenilenen Micra, dış tasarım olarak oldukça modern ve farklı bir tasarıma sahip olacak. Henüz kamuflajsız olarak görüntülenemeyen model Paris Otomobil Fuarında ilk kez gün yüzüne çıkacak.

Opel Ampera

opel-ampera-2017

Geçtiğimiz günlerde haberini de yaptığımız elektrikli Opel Ampera, resmi olarak Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. 160 km sürate ulaşabilecek olan model, tek şarj ile 350 km yol alabilecek.

Peugeot 3008

peugeot-3008-2017

Peugeot’un yenilen SUV’u 3008, markanın geliştirdiği i-Cocpit donanımı ile sunulacak. Yeni 1.2 ve 1.6 litrelik benzinli motorlarla satışa çıkacak model için 1.6 litrelik 118 hp dizel motor da tercih edilebilecek.

Renault Alaskan

E2 VERSION

Nissan Navara ile ortak platformda üretilecek olan Renault Alaskan, markanın ilk pick-up modeli olacak. 187 hp gücünde dizel motordan gücünü alacak olan Alaskan 3.5 tona kadar taşıyabilecek. Bu yılın sonlarında satışa sunulacak olan model 22 bin Euro civarı bir fiyat etiketine sahip olacak.

Skoda Kodiaq

skoda-kodiaq-2017

Son günlerde en çok konuşulan otomobillerden olan Skoda’nın yeni SUV’u Kodiaq da Paris Otomobil Fuarı ile resmiyete kavuşacak. Skoda Kodiaq üç sıra koltuk düzeni ve 4×4 çekiş sistemleri ile satışa sunulacak.

Vauxhall İnsignia

vauxhall-insignia-2017

Opel’in İngiltere’de satışını sürdüren marka Vauxhall tarafından tanıtılacak yeni İnsignia da Paris Otomobil Fuarı’nda yerini alacak. Uzatılan aks aralıkları ile daha geniş bir iç hacme sahip olacak olan  otomobil önümüzdeki yılın ortalarında satışa sunulacak.

Suzuki SX4 S-Cross

suzuki-sx4-cross-2017

Suzuki’nin crossover modeli SX4 de Paris’te yerini alacak. Ekim ayının sonunda Avrupa pazarında satışa çıkacak olan model için üç adet motor seçeneği sunulacak.

Ssangyong Rexton

ssangyong-rexton-2017

Ssangyong’un SUV modeli Rexton, yenilenen 2.0 litre benzinli ve 2.2 litre dizel motorları ile tanıtılacak. Kia Sorento ve Hyundai Santa Fe ile Kore pazarında rekabet içerisinde olacak modelin 30 bin Euro’dan düşük bir fiyat listesi ile satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Audi E-Dizel Motora Sahip Araçları Üretime Başladı

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here