Karşınızda Volvo S90 Ambience “Lükse Yeni Bakış Açısı”

İsveçli üreticinin F segmenti otomobili Volvo S90 “Ambience Concept” modeli ile ultra lüks olarak satışa sunulacak. Özel müzik sistemi, modele özel parfümler ve birçok görsel detay içeren otomobil lüks segmentte ciddi bir rekabet yaratacak gibi görünüyor.

Yakın zamanda resmi olarak duyurulacak olan özel model, yoğun lüks düşünülerek tasarlanmış. En yüksek donanım seviyesi üzerine yapılan geliştirmeler ortaya 3 koltuklu bir S90 yaratmış. Ön yolcu koltuğu iptal edilerek yolcuya daha ferah bir alan ve geniş görüş açısı oluşturulmuş.

İlk etapta sadece Çin pazarında satışa sunulacak olan otomobilin özel ışıklandırmaya sahip tavanı akıllı telefon ile kontrol edilebilecek. İskandinav Ormanları, Kuzey Yıldızları ve Yağmur efekti tavana yansıtılabiliyor.

Volvo mühendisleri sadece görselle de yetinmemiş ve hangi sahne seçilirse otomobil sahip olduğu 4 kokudan en uygun olanı kabine yaymaya başlıyor.

Bowers & Wilkins ses sistemi ile satışa sunulacak olan otomobilin kafalıklarında özel hoparlörler bulunuyor.

Volvo S90’ın Excellence paketine opsiyon olarak sunulacak Ambience Concept, Çin pazarında satın alınabilecek. İstatistiklere baktığımızda sadece 2017 yılında Çin’de 100 bin Volvo satışı gerçekleşti. İsveç markasının amacı ise Çin pazarının en çok satan otomobil markası olabilmek.

Otomobilin ayrıntılı fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Nissan Quasqai Yok Satıyor

1 YORUM

  1. Gerçekten Volvo’nun bu s90 tasarımı çok şahane olmuş. Sağlamlığı konusunda kesinlikle en ufak tereddütümüz yok. Önceki araçlarında genelde güvenliğe önem veren Volvo’nun, artık tasarıma da önem vermesi güzel bir durum.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here