Mini Clubman’ın Ayrıntıları Ortaya Çıktı

En büyük Mini, bu yıl sonunda satışa sunulacak.

mini-clubman-asd-2015-001

Mini Clubman, geniş iç hacim ve yükleme hacmi ile premium hatchback bir model olarak üretildi. Modelin İngiltere başlangıç fiyatı 19.995 euro olacak ve Eylül’de Frankfurt Motor Show’da tanıtılacak. Modelin İngiltere satışının ise Ekim sonunda başlaması bekleniyor.

Modelin boş ağırlığı 1300 kg olacak. Koltuklar katlandığı zaman 1250 litrelik bagaj hacmine ulaşacak olan model iç hacim ve arka koltuk diz mesafesi konusunda da oldukça başarılı.

Önden çekişli olacak Clubman için bir dizel ve iki benzinli motor seçeneği olacak. Tüm motor seçenekleri standart olarak 6 ileri manuel şanzımana sahip olacak. Opsiyonel olarak 8 ileri otomatik direksiyon arkasından da kontrol edilebilen otomatik şanzıman da alınabilecek. Start-stop ve fren enerjisi geri kazanımı sistemi tüm donanım seviyelerinde standart olacak.

Clubman ile gelecek olan 1.5 3 silindirli benzinli motor 134 hp güç üretebilecek. 0-100 km hızlanması 9.1 saniye olarak ölçülen motorun üst hız sınırı ise 207 km olarak belirlenmiş.

Clubman S ise bildiğimiz üzere performans odaklı bir model olacak. 4 silindirli 2.0 benzinli motor 189 hp güç üretecek. 7.2 saniyede 100 km hıza ulaşacak modelin üst hız sınırı ise 228 km olacak. Dizel seçenek ise 2.0 186 hp 4 silindirli olacak. Modelin hibrit motor ile de satışa çıkması bekleniyor.

 

İlginizi Çekebilir  Gündüz Farlar Açılmalı Mı? Gündüz Far Yakmak

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here