Renault Yeni SUV Modeli Arkana’yı Duyurdu

Fransız üretici Renault, yeni SUV modeli Arkana‘yı Moskova’da yapılacak otomobil fuarında tanıtmayı planlıyor. Tanıtımdan önce Arkana’nın bilinen detaylarına bu yazımızda değindik.

renault-arkana

Fransız üreticinin C segmenti crossover modeli için verdiği isim Arkana olacak. Yakın zamanda modelden bazı görselleri duyuran marka, Arkana’yı coupe SUV formunda tasarlayacak.

renault-arkana

Renault’un modelle ilgili yayınladığı tek görsel soldaki bagaj kapağına ait fotoğraf. Görselde ilk dikkatimizi çeken Yeni Megane ile Arkana’nın benzerliği. Model yüksek ihtimalle yenilenen Renault tasarımından izler taşıyacak.

Aracın test sırasında yakalanan fotoğraflarını incelediğimizde sportif bir tavan çizgisine sahip Arkana’yı rahatlıkla Mercedes GLC Coupe ve Bmw X4’e benzetebiliyoruz. Rakiplerine oranla biraz daha küçük görünen model Renault Kadjar ile benzer boyutlara sahip.

29 Ağustos’ta düzenlenecek olan Moskova Otomobil Fuarı’nda Renault Arkana ilk kez resmi olarak tanıtılacak. Markanın açıklamalarına göre Arkana ilk kez Rusya pazarı için satışa sunulacak ve sonrasına Avrupa ve Asya pazarına girecek.

Otomobilin Türkiye pazarına ne zaman geleceği ve satış fiyatı konusunda maalesef bir bilgi henüz yok. Motor seçenekleri arasında Arkana’nın 1.5 dCi ve 1.2 tCE üniteler ve EDC yarı otomatik şanzıman ile satışa sunulması beklenmekte.

İlginizi Çekebilir  Renault Talisman'ın Fransa Fiyatı Açıklandı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here