Renault Kadjar 1.6 Litre Turbo Motor ve CVT Şanzıman ile Geliyor

Renault’un SUV modeli Kadjar ilk olarak geçen yılın başlarında satışa sunulmuştu. İncelemesini de yaptığımız model ilk olarak markanın 1.2 Tce, 1.5 dCi motorları ile birlikte satışa sunulmuştu. Kadjar, yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre 1.6 litrelik turbo beslemeli bir motor ve CVT(Continously Variable Transmission) kombinasyonu ile satışa sunulacak.

Yine TCe olarak adlandırılacak motor Kadjar’ı 9.2 saniye gibi bir sürede 0’dan 100 km hıza çıkarabilecek. 163 hp güç üretebilecek olan 1.6 TCe ile otomobilin son hızı 204 km olacak. Yakıt ekonomisi ve performans olarak 1.2 versiyondan çok daha iyi olan motor ile Kadjar Avrupa’da 22.500 Euro başlangıç fiyatı ile satışta olacak. Tabii bu motor şanzıman opsiyonunun sadece yüksek donanımlar ile beraber sunulduğunu da belirtelim.

Ekim ayında Avrupa pazarında satışa çıkacak olan 1.6 TCe Kadjar için CVT şanzıman artık 130 hp güç üreten 1.6 dCİ dizel ünite ile beraber de kullanılacak.

Kadjar’ın kullandığı EDC çift kavramalı şanzıman ve yakın zamanda kullanılacak olan CVT şanzıman arasındaki farklar için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yeni Scenic 2017'de

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here