Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Teminat

Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Teminatı merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Araç kasko sigortası yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken teminatlar bu yazımızda.

Kasko poliçesi sigortalarında sunulan teminat seçenekleri oldukça çeşitli sayılarda bulunmaktadır. Bu bağlamda araç sahiplerine sunulan kasko sigortası ek teminat seçenekleriyle, kişinin ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenir.

Bu anlamda mutlaka yapılması gereken 10 araç teminatı şunlardır;

  1. Çarpma- Çarpılma Teminatı.
  2. Yanma Teminatı.
  3. Aracın Çalınması veya Çalınmaya Teşebbüs Teminatı.
  4. Ferdi Kaza Teminatı.
  5. Terör Teminatı.
  6. 7/24 Yardım Hizmetleri Teminatı.
  7. İkame Araç Gün Sayısı
  8. Dolu ve Fırtına Teminatı.
  9. Sel ve Su Baskını Teminatı.
  10. Kemirgen Hayvanlar Teminatı.

Kasko Sigortası Poliçesi Teminatlarının İçeriği

Kasko da Çarpma – Çarpılma Teminatı

Otomobil sahibinin araç kullanırken iradesi dışında, hareket halindeyken veya hareketsiz durumdayken araca sabit ya da hareketli bir cismin çarpması halinde meydana gelecek maddi hasarların karşılanmasıdır.

Kaskoda Yanma Teminatı

Araba kazası sonrasında oluşan yangın durumları veya patlama durumlarında meydana gelen hasarın sigorta şirketince karşılanmasıdır.

Aracın Çalınması veya Çalınmaya Teşebbüs Kasko Teminatı

Aracın çalınması yada teyip vs gibi ek eşyaların çalınması durumunda sigorta şirketi tarafından karşılanan maddi hasarlardır.

Ferdi Kaza Sigortası Teminatı

Kaza sırasında araçta bulunan şoför ve yolcularda meydana gelebilecek olumsuz vakalardan olan vefat veya sakat kalma gibi durumlarda sigorta şirketi tarafından kişilere ödenen tazminatlardır. Teminatlar sigorta poliçesi yapmadan önce belirlenebilir.

Kaskoda Terör Teminatı

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör olayları ve bu eylemlerde dolayı ortaya çıkacak maddi zararların sigorta şirketince karşılanmasıdır

7/24 Yardım Hizmetleri Teminatı

İlginizi Çekebilir  Citroen C5 Artık Daha Güçlü

Kasko sigortalarının en büyük kurtarıcılarından biri 7/24 yol yardım hizmetidir. Araç kaza olaylarında veya araç da meydana gelebilecek arızalar nedeni ile aracın yolda kalmasında devreye giren teminattır. Uzun yollarda otel masrafınız dahi karşılanmaktadır.

İkame Araç Gün Sayısı

Aracınız kaza yaptı veya arızalandı arabasız kalmamanız için sigorta şirketi sizlere ikame araç hizmeti vermektedirler. Ancak bu ikame araç süresini poliçenizi yaptırmadan önce sigortacınız ile belirlemeniz gerekmektedir.

Kasko Sigortasında Dolu ve Fırtına Teminatı

Özellikle son dönemde oldukça yaşanan fırtına ve dolu hasaları kasko sigortalarını gündeme getirmiştir. Eğer kasko sigortanızda dolu teminatı varsa içiniz rahat olsun sigorta şirketi tüm teminatları karşılamaktadır.

Sel ve Su Baskını Teminatı

Sel ve su baskını durumlarında aranızda ortaya çıkacak  maddi hasarlar tespit edilip sigorta şirketi tarafından zararlar karşılanır.

Kemirgen Hayvanlar Teminatı

Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları ‘na ek teminat olarak eklenebilen kemirgen hayvanlar teminatı, doğada bulunan kemirgen hayvanlar tarafından aracınıza verilen zararların sigorta şirketi tarafından karşılanmasıdır.

Araç Kasko Sigortası Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil sahipleri kasko sigortası poliçesi yaptırmadan önce mutlaka ihtiyaçlarını tespit etmelidir. Bu bağlamda sigorta şirketleri tarafından Dar Kasko, Genişletilmiş Kasko, Tam Kasko seçenekleri sunulmaktadır.

Özellikle bir sigorta acentesi ile birlikte kasko poliçesi oluşturuyorsanız muhakkak sormanız gereken sorular şunlardır; ikame araç, yol yardım anlaşmalı servis, orijinal parçamı yan sanayimi gibi soruları sormanız gerekiyor.

Araç Kasko Fiyatları Nedir?

Araç kasko sigortası fiyatlarını merak ediyorsanız bu fiyatlar kişinin yaşına, ehliyet süresine, araç marka modeline ve geçmişte kaza durumlarına bakılır. Sizde araç kasko sigortası fiyatlarını merak ediyorsanız sigorta gross web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 20 sigorta şirketinden kasko sigortası fiyatlarının sizlere sunacaklardır.

İlginizi Çekebilir  Dacia Sandero'nun Başlangıç Fiyatı Arttı(İngiltere)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here