Yeni Honda Civic Sİ Tanıtıldı

Honda Civic’in yeni performanslı modeli SI Los Angeles Otomobil fuarında tanıtıldı. Model 2017 yılında satışa sunulacak.

honda-civic-si-arabahaberim-2

Geçtiğimiz günlerde yeni kasası ile tanıtılan Honda Civic için bu kasada Sİ adını verdiği model kodu ile coupe tasarımlı güçlü bir model sunacak.

honda-civic-si-arabahaberim-4Kırmızı lansman rengi ile tanıtılan Civic Sİ, 19 inç karartılmış metal jantlar, arka tamponun ortasına konumlandırılmış büyük bir difüzore ve sportif rüzgarlığa sahip. Arka kısımda da tıpkı ön yüzde olduğu gibi siyah ayrıntılar göze çarpıyor.

İçeriye baktığımızda yine siyah ile honda-civic-si-arabahaberim-8kırmızının uyumunu görüyoruz.

Kırmızı paspaslar ve koltuklara işlenen SI logoları iç mekana sportif bir hava vermiş. Honda’nın yeni geliştirdiği ve henüz Türkiye’ye getirmediği 1.5 litre turbo benzinli motoru da 10.jenerasyon Civic Si ile beraber gelecek. Dört silindirli bu motor 225 hp güç üretecek. 6 ileri manuel şanzıman ile satışa çıkacak olan model için otomatik seçeneği sunulmayacak.

2017’nin başlarında Avrupa ile beraber satışa çıkması beklenen Civic Sİ, Türkiye’de düşük motor hacmi sayesinde yüksek vergi oranlarına tabi olmayacak. Modelin Türkiye satış fiyatının 160 bin liradan fazla olmaması tahminler arasında.

Modellerin ayrıntılı görsellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  2017 Honda CR-V 7 Kişilik Olacak

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here