Apple Car çıkış tarihi ne zaman?

Apple Car modelinin çıkış tarihi hakkında ortalıkta bazı bilgiler dolaşıyor. Peki bu proje nasıl ortaya çıktı? Gelin beraber inceleyelim.

Apple, günümüzün en büyük teknoloji firmalarından biris. iCar ile iPhone, Mac ve bunun gibi çeşitli cihazları ve yazılımları ile tanınan Apple, gelecekte otomobil dünyasına da giriş yapabilir. Bu konuda birçok bilgi yayılıyor olsa da henüz Apple tarafında resmî bir açıklama yapılmadı fakat bazı bilgiler çeşitli kaynaklar sayesinde ortaya çıktı. Apple Car hakkında bilinmesi gereken birçok şey bulunuyor.

apple car

Apple Car çıkış tarihi ve özellikler

Apple Car projesi hakkında firma tarafından resmî bir açıklama yapılmıyor olsa da pek çok kaynakta bu proje ile ilgili bilgiler bulunuyor. Bu bilgilerin nasıl ortaya çıktığı net olarak bilinmiyor ama sızdırıldığı düşünülüyor. Apple Car projesi aslına bakıldığında 2014 yılından beri mevcut. Gizli gizli yürütülen bu çalışma ilk olarak Almanya’da başladı. Bunun sebebi Almanların otomobil konusunda uzman olmalarıydı. Apple, bir grup mühendis ile birlikte Project Titan adı altında çalışmalara başladı.

Firmanın öncelikle yaptığı çalışmalardan birisi aracın tasarımı ve teknik detayları oldu. Bu konuda planlamalar yapan şirket, aracın nasıl görüneceğine ve hangi özelliklerinin yer alacağına karar vermeye çalıştı. Bu kararlar verilirken Alman mühendisler ile birlikte en doğru karara varıldı. Günümüzde halen geliştirme aşamasında olduğu düşünülen projenin duyuru tarihinin 2024 olacağı, çıkış tarihinin ise 2025’te gerçekleşmesi bekleniyor. Apple Car modelinin fiyatının 55.000 dolar seviyesinde bir fiyat ile gelmesi beklenen bir diğer gelişme.

Apple Car özellikleri

Apple Car modelinin özellikleri hakkında bilinmesi gereken pek çok detay şimdiden elimizde mevcut olmakta. Bunlardan birisi modelin elektrikli araç olarak geleceği. Günümüzde elektrikli otomobillere verilen önem gittikçe arttı. Apple, en iyi modeli çıkarmak için bu konuda çalışmaya devam ediyor olabilir. Modelin bir diğer özelliği yüksek yakıt verimliliği sayesinde az yakıt ile çok yol gitmesi olacak. Otonom sürüş teknolojilerine sahip olması beklenen Apple Car modelinin son teknoloji donanımlarla desteklenmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir  Yeni Tesla Model X:Dünyanın En Hızlı SUV'u

Apple’ın teknolojik devrim olarak tanıtmış olduğu Apple Car hakkında yeni bilgiler tarafımıza ulaştıkça sizlere bilgi veriyor olacağız.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here