2021 Opel Corsa Hakkında Merak Edilenler

Opel grubunun Fransız PSA çatı markasına satışının ilk ürünü Corsa herkesi şaşırtmayı başardı. Bu yazımızda Opel Corsa’nın dikkat çekici özelliklerine biraz bakalım.

Opel, her yıl çıkardığı yeni modeller ile birlikte ön plana çıkmaya devam ediyor. Firmanın 2021 yılı için geliştirdiği yenilenmiş Opel Corsa modeli, şimdiden müşterilerin beğenisini almış durumda. Olumlu tepkiler ile karşılaşan Opel Corsa’nın yeni özellikler hakkında bilinmesi gereken birçok şey yer alıyor.

2021 model Opel Corsa özellikleri ve teknik detayları

Otomobillerin olmazsa olmazları arasında yer alan kriterlerinden birisi de tasarım. Müşteriler bir araç seçerken tasarımına büyük bir önem gösterebilir. Yenilenen dış tasarıma sahip Opel Corsa, sportif bir görünüm ile insanların karşısına çıkıyor. Kaliteli jantlar, gövde ile tavanın farklı renklere sahip olması gibi pek çok detay aracın daha çok ön plana çıkmasını sağlıyor.

Opel Corsa, opsiyonel panoramik cam tavan tercihi ile daha ferah bir ortam sağlayabilir. Bunun gibi pek çok konuda seçim sağlayan Opel Corsa, birçok sürücüyü büyülemiş durumda.

Opel Corsa ile Tüm Güvenlik Donanımları Standart

2021 model Opel Corsa özellikleri arasında güvenlik sistemleri de yer almakta. Güvenlik, günümüzün en önemli ve en dikkat edilmesi gereken alanlarından birisi. Araçta yer alan güvenlik özelliklerinden birisi şerit takip sistemi olmakta. Eğer araç şerit dışına çıkmaya başlarsa otomobil yapay zekası sayesinde direksiyona müdahale ediyor ve şeride tekrar dönüyor. Üstelik otomobilde B segment birçok otomobilden farklı olarak şerit takip sistemi standart olarak sunulmakta.

Modelin bir diğer güvenlik özelliği aktif acil frenleme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik, aracın önüne çıkan yaya veya otomobile karşı ani frenleme yapmayı sağlıyor. Frenlemeye her ne kadar erken başlanırsa kazayı önleme olasılığı da bir o kadar artar. Opel Corsa’nın sunduğu özelliklerden birisi de adaptif fren sistemi olmakta. Öndeki araç ile takip mesafesini korumayı sağlayan bu sistem, öndeki aracın ani frenine karşı çarpışma riskini en aza indiriyor. 180 derece panoramik geri dönüş kamerasına da sahip olan model, daha güvenli bir yolculuk sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  Vauxhall Astra GSi Geliyor

Sahip olduğu motor seçenekleri olarak 1.2 75 ps atmosferik, 1.2 turbo beslemeli 130 hp turbo benzinli motor ve 1.5 litrelik 102 hp dizel ünite ile ülkemizde satışta. Sahip olduğu üstün güvenlik donanımları ve dikkat çekici dış tasarımı ile B segmentindeki rekabeti artırıyor.

Opel Corsa’nın eski modellerini ve kronolojisini incelemek için Opel Corsa tarihi yazımızı da incelemenizi öneririz.

Yazı Özeti
2021 Opel Corsa Hakkında Merak Edilenler
İçerik
2021 Opel Corsa Hakkında Merak Edilenler
Açıklama
2021 Opel Corsa, PSA bünyesine katılması ile köklü bir değişimle geldi. Modelde tasarımın dışında en dikkat çeken şey tüm güvenlik donanımlarının standart olarak sunulması.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here