Hibrit Honda CR-V Tanıtıldı

Otomotiv dünyasında çevreci faaliyetlerin arttığı günlerde Honda’dan da bir hamle geldi. Hibrit olarak üretilen CH-R sadece 53.3 g karbonmonoksit salınımı yapıyor.

Birkaç gün sonra gerçekleştirilecek olan Paris Otomobil Fuarı öncesi üreticilerden yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Honda’nın I-MMD(Intelligent Multi Mode Drive) teknolojisi ile ürettiği yeni CR-V modeli benzinli ve elektrikli olmak üzere iki motorla satışa sunulacak. 2.0 litrelik benzinli motor ile hibrit CR-V 181 hp güce ve 315 nM torka sahip olacak.

Yine CVT şanzıman ile satışa sunulacak otomobil önden çeker ve 4 çeker şeklinde farklı sürüş sistemi opsiyonları ile satın alınabilecek.

Hibrit CR-V sahip olduğu 3 mod( Sürüş, Hibrit Sürüş, Benzin Motorlu Sürüş) arasında sürüş kondisyonuna göre otomatik geçişler yapacak. Düşük hızlarda elektrik motorundan güç alacak olan otomobil bu sayede daha düşük emisyon salınımı yapacak.

Yapılan testlerde önden çekişli hibrit CR-V km başına 53.3g karbonmonoksit salınımı yaparken dört çeker ünite 51.1g salınım gerçekleştirdi.

Hibrit Honda CR-V önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarında resmi olarak tanıtılacak ve kısa bir süre sonra satışta olacak.

İlginizi Çekebilir  2021 Honda Accord Yeni Tasarım Yüzü Belli Oldu

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here