Volkswagen Donanım Anlamları

Volkswagen marka otomobillerde birçok donanım seviyesi mevcut. Trendline, Comfortline, Highline gibi paketleri fiyat listesinde görüyoruz. Peki bu paketlerin anlamı ne ve hangi donanımları içeriyor?

Volkswagen Trendline Nedir?

Wolkswagen Trendline ne demek sorusuna markanın en baz donanım paketine verilen addır şeklinde yanıt verebiliriz. Genellikle manuel şanzımanlar ile sunulan bu pakette en düşük ses sistemi, minimum konfor donanımları (cruise control, park asistanı vs.) ve iç mekanda en düşük kalitede malzemeler kullanılmaktadır.

Trendline donanım paketi Polo, Golf ve Passat modellerinde tercih edilebilmektedir. Volkswagen modellerinde baz donanım ne demek sorunuza Trendline’dir şeklinde yanıt verebiliriz.

Midline Plus Donanımı Nedir?

midline plus golf fotoğrafı

Markanın yakın zamanda çıkarmış olduğu sadece Golf modelleri için satın alınabilen bu donanım, markanın Golf için Trendline donanımı farklı şekilde adlandırmasıdır. Herhangi bir konfor ve güvenlik donanımı konusunda artısı olmayan midline plus donanımı genellikle filo araçlarında sıklıkla kullanılan 1.2 TSI ve 1.6 TDI motorları ile satın alınabilmektedir.

Midline Plus donanımında 16″ alaşımlı jantlar, 6″ dokunmatik bilgi ekranı, otomatik 4 cam, elektrikli ve ısıtma özelliğine sahip aynalar bulunmaktadır.

Volkswagen Comfortline Nedir?

Markanın orta donanım seviyesi olarak adlandırabileceğimiz bu paket, ülkemizde en çok satan donanım seviyesidir. Tüm modellerde alınabilir durumdadır ve segmente göre değişmekle birlikte, park sensörleri, kol dayama, sis farları, daha fazla hava yastığı, hız sabitleyici ve biraz daha kaliteli iç döşeme malzemesi sunar.

comfortline highline farkı
Solda Comfortline, sağda Highline Passat

Volkswagen Highline Nedir?

Markanın birçok modeli için kullandığı en yüksek donanım seviyesine verilen addır. Genellikle Polo harici modellerde ülkemizde satışta olan bu donanımda özel koltuk döşemesi, led ön ve arka farlar, büyük multimedya sistemi, katlanır aynalar, far yağmur sensörleri ve büyük jantlar bulunur.

İlginizi Çekebilir  Volkswagen'in Kamp Aracı Geliyor

Passat ile elektronik sürücü koltuğu, ahşap konsol döşemesi gibi özel donanımlar da highline ile gelmektedir. Ayrıca birçok özel güvenlik donanımı aktif fren sistemi ve otomatik park sistemi highline ile sipariş edilebilir.

Volkswagen Exclusive Nedir?

volkswagen exclusive donanımı

Markanın üst segment otomobillerinde Passat, Passat CC ve Arteon’da Highline donanımın üzerinde konumlandırdığı Exclusive paket ile özel deri döşemeye sahip koltuklar, daha büyük jantlar, arka makam perdeleri sunulmaktadır.

Özellikle sık sorulan Passat en dolu modeli hangisi sorusuna yanıt olarak Exclusive’ı yanıt verebiliriz. Fiyat olarak ciddi fark çıkarması ve özel siparişle geliyor olması sebebi ile diğer donanımlara göre daha az satmaktadır.

Volkswagen Hangi Donanım ile Alınmalı?

Yazımızı kısaca özetleyecek olursak örneğin bir Jetta alacaksınız; en boş paket Trendline olacak ve donanım bakımından sizi muhtemelen mutlu etmeyecektir. Biraz fazla ödeyerek Comfortline almanız durumunda hem araç donanım anlamında daha kabul edilebilir olacak ve ikinci el piyasasında büyük bir avantajınız olacaktır.(En çok satan Vw modelleri Comfortline donanımda olmakta.)

Yazı Özeti
Volkswagen Donanım Anlamları
İçerik
Volkswagen Donanım Anlamları
Açıklama
Volkswagen marka otomobillerde birçok donanım seviyesi mevcut. Trendline, Comfortline, Highline gibi paketleri fiyat listesinde görüyoruz. Peki bu paketlerin anlamı ne ve hangi donanımları içeriyor?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here