Lpg Sızdırmazlık Raporu Nasıl Alınır? 2022 Güncel

Otomobillere lpg sistemi takıldığında mutlaka Tüvtürk tarafından muayene ile kontrol edilmesi ve ruhsata işlenmesi gerekir. Aracınıza taktırdığınız lpg sistemini ruhsata işletebilmek için montaj sonrası ilk yapmanız gereken lpg sızdırmazlık raporu almaktır. Biraz karışık bir süreç olan rapor alma işlemini bu yazımızda detaylı anlattık.

lpg sızdırmazlık raporu randevu

LPG Sızdırmazlık Raporu Nasıl Alınır?

Aracınızda lpg dönüşümü yapıldıktan ve firma tarafından fatura kesildikten sonra ruhsata işletmek için 30 gününüz vardır. Bu süre içerisinde Tüvtürk kontrol muayenesi yaptırmanız gerekir. Aksi halde cezası olan bir durumdur.

Raporu almak için yapmanız gerekenleri sıralayalım;

  1. Öncelikle montajı yapan yerden faturanızı alın.
  2. Makine mühendisleri odasının web sitesinden sızdırmazlık raporu için randevu alın.(Randevu alımı ile ilgili yazıda bilgi verdik.)
  3. Randevu günü gittiğinizde aracınızın gaz sızdırmazlığı kontrol edilecek ve tarafınıza belge verecektir. 2022 lpg sızdırmazlık raporu ücreti 60-70 Tl civarıdır.

LPG Sızdırmazlık Randevu

Mmo.org.tr adresinden lpg kiti faturanız çıktığında randevu alabilirsiniz. Genellikle randevu tarihinin 7-10 gün sonrasına verildiğini belirtelim.

2018 yılında gelen yeni bir düzenleme ile artık lpg sızdırmazlık raporunu birçok lpg firması verebiliyor. Yani artık raporu doğrudan montajı yapan kuruluş verebiliyor ve ekstradan farklı bir randevu almanız gerekmiyor.

Gaz Sızdırmazlık Raporu Fiyatı

2022 yılı itibari ile 60-70 lira aralığında gaz sızdırmazlık raporu alınabilmektedir. Ödeme ölçümün yapıldığı istasyona yapılabilir.

Sızdırmazlık Raporu Olmaması Ağır Kusur Mu?

Yakın zamanda değiştirilen yasa ile artık sızdırmazlık belgesi olmayan lpgli otomobiller Tüvtürk muayenesinden hafif kusurlu olarak geçebilecek. Ancak tarihi geçmiş lpg tüpleri ağır kusur olarak sayılmaya devam edecek.

Yazı Özeti
İçerik
Lpg Sızdırmazlık Raporu Nasıl Alınır? 2021 Güncel
Açıklama
2018 yılında gelen yeni bir düzenleme ile artık lpg sızdırmazlık raporunu birçok lpg firması verebiliyor. Yani artık raporu doğrudan montajı yapan kuruluş verebiliyor ve ekstradan farklı bir randevu almanız gerekmiyor.
İlginizi Çekebilir  Motorun Rodajı Nasıl Yapılır? Rodaj Nedir?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here