Yeni Clio’da Test Aşamasına Gelindi

Renault’ın B segmenti modeli Clio, yakın zamanda geçirdiği makyaj operasyonundan sonra tümüyle yenileniyor. Otomobilin kamuflajlı test görselleri internette yayılmaya başladı.

Kamuflajlı görsellerle karşımıza çıkan Clio, ilk etapta güncel Megane Hatchback‘ı andırıyor. Selefine göre daha genişleyen otomobil beraberinde birçok yenilikle satışa çıkacak.

Ön kısımda farların ve marka ambleminin küçüldüğü modelde bagaj kapağı ve arka cam da küçülmüş. Güncel versiyonlarda eleştirilen küçük bagaj camına Renault yetkilileri pek dikkat etmemiş görünüyor.

Mevcut Clio’dan çok daha teknolojik olacağını belirten marka yetkilileri, otomobil için hibrit motor desteğinin gelebileceğini belirtti. Halihazırda B segmentinde hiçbir üreticinin hibrit motor seçeneği sunmadığını da belirtelim.

Yeni Clio İkinci Seviye Otonom Sürüş Sistemine Sahip Olacak

Ayrıca yeni otomobil ikinci seviye otonom sürüş yeteneklerine de sahip olacak. Yani gaz, fren ve direksiyon kontrolleri araç tarafından gerçekleştirilebilecek ancak sürücünün her an kontrole hazır olması gerekecek. Teknoloji Nissan Leaf‘ ile ortak kullanılacak.

Yeni Clio’nun alıştığımız 7 inçlik bilgi ekranı da yerini dikey konumlandırılmış bir sisteme bırakacak.

Motor seçeneklerinde bir değişme görmediğimiz otomobilde 0.9 tCe turbo benzinli ünite ve 1.5 dCİ dizel ünite satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir  2018 Megane RS Detaylanıyor

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here