123.000 Tesla Model S Geri Çağırıldı

Takviyeli direksiyon sistemindeki bir civatanın gevşeme riskinden dolayı Nisan 2016’ya kadar üretilen tüm Model S’ler onarılmak üzere geri çağırıldı.

Direksiyon sistemindeki bir parçanın gevşemesinden ötürü sürüş güvenliğinin tehlikeye girebilmesi sebebi ile Tesla, Nisan 2016 yılının öncesinde üretilen Model S’leri geri çağırmak durumunda kaldı. Problemden Tesla Model X ve Model 3 etkilenmiyor.

Sorun yaşayan birkaç müşteriden gelen şikayetleri inceleyen Tesla yetkilileri, direksiyon sisteminde aşırı korozyon problemi sebebi ile sorun yaşanma ihtimalinin olduğunu belirledi.

Problem, yüksek hızlarla sürüş sırasında herhangi bir kontrol kaybı vs. yaratmıyor. Ancak düşük hızlarda ve park etmek gerektiğinde sistemin elektrik desteği ortadan kalktığı için yoğun güç uygulanması gerekiyor. Ayrıca yetkililer sorunun sadece çok soğuk iklimlerde yaşandığını da raporladı.

Model S sahiplerinin servise gelmesi ile yaklaşık 1 saatte tamamlanacak onarım işlemi Tesla’nın tarihindeki en büyük geri çağırma operasyonu oldu.

 

İlginizi Çekebilir  İşte Mitsubishi Pajero Sport

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here