Yeni Mazda 2 Sport Black Duyuruldu

Bir dizi makyaj operasyonundan geçen Mazda 2, yeni versiyonu Sport Black ile tanıtıldı.

Mazda 2’ye göre birçok yenilik sunan B+ segmenti otomobil, marka tarafından özel üretilen bir araç olacak. Sadece 500 adet üretimi planlanan Sport Black, siyah kaplanmış yan aynalar, bagaj üstü rüzgarlık, marşpiyel ekleri, köpekbalığı antenler ve 16 inç çelik jantlar ile satışa sunulacak. Tüm bu detayların karbon görünümde olduğu otomobilin dış tasarımında sportiflik hedeflenmiş.

Kısıtlı üretim rakamı ile piyasaya çıkacak olan Mazda 2 Sport Black tek motor seçeneği sunacak. 1.5 litre SKYACTİV-G 88 hp’lik yeni nesil benzinli motor ile otomobil satın alınabilecek. Ayrıca otomobilin başlangıç fiyatı İngiltere için 13 bin Euro olacak.

Standart Mazda 2 modelleri için 1.5 litrelik SKYACTİV-G motor 73, 88 ve 113 hp güç üreten üç farklı seçenek ile satışa sunulacak.

Standart donanımlarda;

  • Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar
  • 15 inç çelik jantlar
  • Katlanabilir arka koltuklar ve elektrikli arka camlar bulunuyor.

Üst donanımlarda park, yağmur ve far sensörleri, geri görüş kamerası, dijital klima ve sürüşe duyarlı ön farlar alınabiliyor.

113 hp’lik ünite için 6 ileri manuel vites bulunurken diğer üniteler için 5 ileri şanzıman seçeneği alınabiliyor. 88 hp motor ile beraber 6 ileri tam otomatik kombinasyonu da mevcut.

Türkiye pazarında da satışa sunulacak otomobil muhtemelen 88 hp ve 6 ileri otomatik vites donanımları ile satışa sunulacak.

Otomobilin detaylı fotoğrafları;

 

İlginizi Çekebilir  Yenilenen Subaru WRX Sti Sadece Amerika Pazarında Satılacak

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here