Yenilenen Ford Kuga Duyuruldu

Yenilenen Ford’un kompakt SUV modeli Kuga, yeni multimedya sistemi ve 1.5 litre dizel motoru ile dikkat çekiyor.

yeni-ford-kuga-arabahaberim-1

Yeni Ford Kuga, sert çizgilerle bütünleştirilmiş tasarımı, daha verimli ve tasarruflu 1.5 litre dizel motoru ve Ford multimedya sistemi ile kapsamlı bir makyaj sürecine girdi.

Ön kısımdaki yeniliklere bakarsak yeni adaptif bi-xenon farlar gündüz ledleri ile oldukça sert bir görünüm yaratmış.

yeni-ford-kuga-arabahaberim-4

Arka kısımda önceki versiyonun tasarımını yeterli bulan Ford, farları led yapmak ile yetinmiş. Yine yeni Kuga’nın bagaj kapağı da tamponun altına ayağınızı salladığınızda otomatik olarak açılıyor. Opsiyonel olarak sunulacak olan 17,18 ve 19″ büyüklüğündeki jant çeşitleri ve iç kısımdaki elektronik park freni gibi birçok buton makyaj ile gelen özelliklerden.

yeni-ford-kuga-arabahaberim-11

Ford’un yeni tasarladığı Sync 3 sistemi yeni Kuga için kullanılabilir durumda olacak. 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik panel Apple CarPlay ve Android Auto sistemlerine sahip. Ayrıca panel sesli komut özelliğine de sahip.

Makyajlı Ford Kuga için yeni 1.5 litre TDCI dizel motor kullanılacak. 120 hp güç üretebilen bu motor 4×2 çekiş sistemi ile sadece önden çekiş özelliğine sahip olacak. 2.0 litre TDCI ise 150 hp güç üretecek ve 4×4 çekiş sistemi ile satın alınabilecek.

Ford’un direksiyon hareketlerinin otomobil tarafından kontrol edilerek park işlemi yapılmasını sağlayan sistemi sadece 4×4 model için kullanılabilir olacak.

Makyajlı Ford Kuga Avrupa pazarı için Ekim sonunda satışa çıkacak.

Kaynak: Autocar

İlginizi Çekebilir  Ford Fiesta ST200 Cenevre'de Tanıtıldı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here