2015 Hyundai Tucson Motor, Fiyat ve Dahası

Hyundai İx35 modelini tekrardan Tucson’a döndürüyor. Yeni Tucson Eylül’de satışa çıkacak.

live-blog0-59asd

Yeni Tucson Eylül ayında İngiltere’de €18.695’e satılacak. Model Mart ayında Genova’da tanıtılmıştı.

Mevcut ix35’in yerine üretilecek modelin ölçüleri ix35’den daha uzun olacak. Yükseklik olarak da biraz daha yere yakın olacak.  2010 yılında emekli edilen Tucson için Hyundai büyük satış rakamları bekliyor.

Yeni Tucson ix35’den daha güçlü görünüyor. Hyundai’nin gelenekselleşmiş ızgara tasarımı da tasarımı güçlendiren bir detay. Bazı detaylar büyük kardeş Santa Fe’yi akla getiriyor. Hyundai dizayn uzmanı Peter Schrayer “Biz güçlü ve cesur bir SUV ürettik” dedi.

Nissan Quasgai rakibi olacak olan model Euro 6 normlarına sahip iki benzinli, üç de dizel motor seçeneği ile gelecek. 1.6 benzinli motor 133 hp güç üretecek. Ayrıca 1.7 litre ve 2.0 litre dizel motorlar da seçenekler arasında. 6 ileri manuel ve 6 ileri çift kavramalı şanzıman da opsiyonel olarak kullanıcıların seçimine sunulacak.

İç kısımda da büyük değişimler mevcut. Elektrikli, ısıtmalı koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, yenilenen kullanışlı navigasyon sistemi ve önceki nesle göre üç nesil daha hızlandırılmış park asistanı yeniliklerin birkaçı.

Güvenlik kısmında otomatik tehlike freni, şerit asistanı, kör nokta asistanı gibi birçok önemli donanım mevcut. Model Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Hyundai fabrikasında üretilecek.

Yeni Tucson’un ülkemize Eylül ortası gibi giriş yapması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Ferrari F8 Spider ve 812 GTS Hakkında Her Şey

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here