Yeni Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sifiraracal sitesinden  sıfır araç özelliklerini bulabileceğiniz gibi arabalarla ilgili birçok konuda da ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Sitemiz belirli aralıklarla güncellenmektedir. Merak ettiğiniz konulardan biri olan sıfır araç alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği de faydalı bir detay olacaktır.

Kullanım Amacı Bakımından Değerlendirme

Sıfır araç almadan önce araştırma yapıyorsanız bu durumda  öncelikle bu aracı ne için kullanacağınız konusunu belirlemeniz gerekir.  Yani amaçsız şekilde araba almak memnuniyet sağlamaz. Bunu belirlemek için de kısa mesafede mi kullanacağı ya da uzun yol mu olacağı, iş için mi yoksa aile seyahatlerinde konfor için mi kullanım olacağı, konfor elemanları açısından neler istendiği, hız, güvenlik ya da ekonomik özelliklerden hangisinin gerektiği konularında netlik kazandırmanız gerekmektedir. Ayrıca aracı kaç yıl boyunca kullanmak istediğiniz de önemli bir sorudur ve yanıtlanması gerekir. Sıfır araç al sitesinden bir araç seçmeden bu konuda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bütçe Planlaması

Araç satın alınacağı zaman önemli olan bir diğer ve can alıcı nokta bütçenize uyumlu olup olmamasıdır.  Yani bir araba aldığınızda sadece bunun ödemesini yapmış olmazsınız. Bununla beraber düzenli olarak da sigorta, vergi, yıllık bakım, yakıt gideri gibi harcamalarınız da olacaktır. Yani aracın ne kadar yakıt yaktığı gibi detaylara bakarak da seçim yapabilirsiniz. Bu noktada şu sorular yine sizin bütçe planlamanızda faydalı olacaktır. Normal vitesi mi yoksa otomatik vites mi olduğu, benzinle mi dizelle mi çalıştığı, motor hacminin ne kadar olduğu gibi konular önemlidir. Ayrıca hız limiti, güvenlik donanımı, ABS  emniyet kemeri ile hava yastığına ek nasıl güvenlik önlemi olacağı da belirleyici olmaktadır. Ayrıca aracınızı satmak istediğiniz zaman  bunun piyasasının da ne olacağı etkilidir. Eğer belirli bir marka aklınızda varsa bu durumda bu modellerle işe başlayabilirsiniz. Sifiraracal.com sitesi bu konuda size yardımcı olacaktır. Aklınızda bir marka ve model yoksa da sitede gezinebilir ve ayrıntılara bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Fıat Aegea İstanbul Auto Show'da Tanıtıldı

Sıfır Araç Almanın Avantajları

Sıfır araç almak her zaman avantajlıdır. Eğer bütçeniz varsa mutlaka bunu  dikkate almanız gerekir. Bunun nedeni hem sonradan kar elde etmeniz hem de masraf yapmamanızdır.  Üretici firmadan doğrudan alınan araçlar  size garantili bir araç aldığınızı da hissettirecektir.

Belgelerin Kontrollerinin Olması

Sıfır araç ya da ikinci el araç fark etmeksizin önemli olan bir diğer nokta araç alırken imzalanan belgelere dikkat etmek gerektiğidir. Ne kadar depozito verildiği,  peşinat detayları, komisyon ya da diğer konularda yazılı bir doküman almayı unutmamak gerekir. Ayrıca aklınıza takılan her türlü soruyu servise sormanız da önemlidir. Kredi sözleşmelerinde her maddenin teker teker okunması gerektiğini de eklemek gerekiyor. İmzaladığınız şeyi bilmeniz sonradan oluşacak kötü sürprizlerin önüne geçecektir. Sonuçta araba alırken önemli olan nokta sorunsuz kullanım olması ve olabildiğince az pürüzle uzun vadede devam edilmesidir.  https://www.sifiraracal.com/ sitemiz üzerinden araçlarla ilgili teknik bilgilere de ulaşabilirsiniz.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here